Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Klaipėda prie sveikesnių

 

Klaipėda – tarp sveikesnių ir laimingesnių

 

Šią savaitę Danijoje, Kopenhagoje, vykusioje Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) Sveikų miestų tinklo konferencijoje Klaipėdai atstovavo uostamiesčio mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė bei Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė. Sveikų miestų tinklo judėjimo 30-mečiui skirta konferencija subūrė tinklui priklausančių miestų politinius lyderius bei visuomenės sveikatos specialistus.

„Konferencijos metu buvo priimtas ir pasirašytas svarbus politinis Sveikų miestų tinklo įsipareigojimas – Kopenhagos deklaracija dėl sveikesnių ir laimingesnių miestų visiems. Taip pat buvo diskutuojama ir dalijamasi patirtimi, kaip miestas, kuris apibrėžiamas kaip besirūpinantis visų miestiečių sveikata ir gerove, gali padėti gerinti sveikatą vietos, šalies, regiono ir pasaulio mastu“,– savivaldybės pranešime cituojama Klaipėdos mero pavaduotoja J. Simonavičiūtė.

Europos politinių lyderių susitikime taip pat diskutuota dėl politinės sveikų miestų judėjimo ateities vizijos ir strategijos, svarstyta, kaip miestai gali reaguoti į visuomenės pokyčius – kultūriniu, socialiniu, ekonominiu ir aplinkosauginiu požiūriu.

Sveikų miestų tinklas įkurtas 1988 metais kaip PSO palaikoma iniciatyva, o 2011 metais Klaipėda oficialiai tapo pirmuoju Lietuvos miestu –  šio tinklo nariu. Sveikų miestų asociacija vienija daugiau nei 1 200 miestų iš 30 valstybių ir daugiau nei 20 Baltijos regiono miestų.

Atgal