Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Naujus metus - maudantis jūroje

 

SVEIKUOLIAI NĖRĖ Į ŽIEMIŠKĄ BALTIJĄ

 
Sveikuoliai nėrė į žiemišką Baltiją
 

Uostamiesčio sveikuoliai Naujuosius metus tradiciškai pradėjo maudynėmis žiemiškoje Baltijos jūroje. „Ruoniai“ į vandens telkinius nėrė ir kituose šalies miestuose. Taip pažymėta Tarptautinė grūdinimosi diena.

Paprastai Klaipėdos sveikuoliai pirmąją naujųjų metų dieną rinkdavosi Pirmojoje Melnragėje. Šiemet vieta buvo pakeista. Visi buvo kviečiami atvykti į Antrą Melnragę, prie gelbėjimo stoties.

Pasak sveikuolės Akvilės Matulytės, vieta pakeista, kad norintiems dalyvauti žiemiškose maudynėse būtų patogiau.

Antrosios Melnragės paplūdimyje susirinko per 20 sveikuolių. Tarp jų – ir ilgametis Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas, Seimo narys Dainius Kepenis.

Paplūdimyje netrūko ir smalsuolių, norinčių pamatyti, kaip „ruoniai“ panirs į jūrą.

Paplūdimyje susirinkę sveikuoliai pirmiausia apšilo – atliko mankštą. Po to nusimetė rūbus ir nėrė į jūrą. Geros nuotaikos nesugadino nė apniukęs dangus.

Išsimaudę sveikuoliai tvirtino, kad vanduo visai nešaltas: „Galėtų būti ir šaltesnis. Trūksta šaltuko“, – tvirtino ruoniai.

Pirmadienį uostamiestyje buvo apie 7 laipsnius šilumos. Baltijos jūros temperatūra ties Klaipėda siekė apie 4 laipsnius šilumos.

Žiemiškomis maudynėmis grūdinimosi arba „ruonių“ diena pažymėta ir kituose šalies miestuose. Visi buvo kviečiami mėgautis žiemiškomis maudynėmis artimiausiame vandens telkinyje. Grūdinimosi diena sausio 1-ąją minima visame pasaulyje.

 

 

 

Atgal