Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Transporto ekologija

 Miesto gatvėmis riedės naujas autobusas

 
Mindaugas DRĄSUTIS

Miesto gatvėmis riedės naujas autobusas nuotrauka, foto

Antradienį Klaipėdos valdžios atstovai ir kiti svečiai pirmi išbandė naujos kartos ekologišką suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomą autobusą „Scania“. Miesto gyventojai naudotis naujuoju autobusu galės mėnesį.

Naujame Lenkijoje esančioje gamykloje pagamintame autobuse įrengti USB lizdai, skirti elektroniniams įrenginiams įkrauti. Tokias jungtis ir interneto ryšį WI-FI planuojama įrengti ir turimuose miesto autobusuose.

Autobuse telpa 61 stovintis keleivis ir 28 sėdintys. Yra galimybė patekti į autobusą su neįgaliojo vežimėliu. Autobusas skleidžia mažiau triukšmo, palyginti su dyzeliniais. „Scania“ gamtinėmis dujomis varomi varikliai - „Euro 6" kartos su automatine pavarų dėže.

„Scania Lietuva“ Prekybos direktorius Kęstutis Bacevičius neatmeta galimybės, jog ateityje tokių transporto priemonių uostamiestyje bus daugiau.

„Autobusas gali dirbti ir naudodamas biodujas, kurios visiškai ekologiškos. Tokie autobusai ateityje turi perspektyvą, ypač Lietuvoje, kur yra gamtinių dujų terminalas“, - sakė K. Bacevičius.

Autobusą išbandęs meras Vytautas Grubliauskas naujovėmis liko patenkintas.

„Svarbiausia pati filosofija - Klaipėda pagal tai turi propaguoti pačius ekologiškiausius ir šiuolaikiškiausius autobusus. Įlipęs į šį autobusą tikrai jautiesi XXI amžiuje“, - sakė meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak naujojo Klaipėdos autobusų parko generalinio direktoriaus Vaido Ramanausko, ateityje suspaustomis dujomis varomų autobusų daugės.

„Šiemet sukanka 10 metų, kai tokius autobusus eksploatuojame. Esame ekologiškiausias Autobusų parkas Lietuvoje. Turime daugiau kaip 60 procentų ekologiško transporto. Kitą savaitę į miestą atvyks čekiškas autobusas. Jis vėl bus pristatytas“, - sakė V. Ramanauskas.

Klaipėda yra pirmasis miestas Lietuvoje, įsigijęs dujinius autobusus. Šiuo metu tokių uostamiestyje yra 24 - 12 čekiškų ir tiek pat ispaniškų. Jau kitų metų pabaigoje tikimasi išvysti dar 17 naujų gamtinėmis dujomis varomų autobusų.

Atgal