Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Sveikatinimo iniciatyvos

 Klaipėdos Lakštutė
 
 
 
 

 

2019 m. Gegužės 10 dieną centro (Panevėžio g. 2) jaunuoliai vyko į Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotį. Išvykos metu jaunuoliai įgijo daug naujų žinių, padėsiančių nepasimesti ir elgtis teisingai sudėtingose situacijose. Galėjo ne tik pamatyti, bet ir patys praktiškai pabandyti suteikti pirmąją pagalbą užspringusiam, kraujuojančiam žmogui, jį gaivinti. Taip pat jaunuoliai su darbuotojais apžiūrėjo dispečerinę bei greitosios pagalbos automobilius, į kuriuos galėjo net įlipti patys. Labai džiugu, kad jaunuoliai išvykoje gavo ne tik daug teigiamų įspūdžių, bet ir naudingų praktinių žinių.

PAMINĖTA JUDĖJIMO SVEIKATOS LABUI DIENA.
Gegužės 10 d. BĮ Neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“ (Lakštučių g. 6) buvo minima Pasaulinė judėjimo sveikatos labui diena, kuri skirta fizinio aktyvumo skatinimui. 
Visi klientai kartu su darbuotojais susiskirstė į komandas ir aktyviai dalyvavo sportinėse rungtyse. Pradėjome nuo baudų mėtymo, sumetę baudas keliavome žaisti smiginio, mėtėme maišelius, kimštinį kamuolį ir užbaigėme aktyviai žaisdami lauko tinklinį. Visi geriausiai pasirodę rungtyse buvo apdovanoti medaliais.
Mes žinome, jog aktyvus gyvenimo būdas, judėjimas stiprina sveikatą, bei gerina savijautą ir emocijas.

 

Klaipėdos Lakštutė nuotrauka.

 
 

 

 Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 

 
Puslapio mygtukas „Patinka“ paspaustas · 10 val.Redaguota 
 
 
Kovo 21 d. minėjome Pasaulinę Dauno sindromo dieną. Socialiniame tinkle dalinomės nuotraukomis su spalvotomis kojinėmis ir grotažyme#nenurašykopalaikyk! ir kvietėme tai daryti kitus.

Patyrėme begalę gerų emocijų, galvodami, kaip tai padaryti kūrybiškiau, kaip šilčiau išreikšti savo emocinę paramą. 

Įvairių įstaigų, organizacijų atstovai siuntė nuotraukas, kaip jie pažymėjo tą dieną. Prisijungė irValstybės sienos apsaugos tarnyba Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai su daugiausiai fecebook'o simpatijų susilaukusia keturkoje pareigūne Keira (509 patiktukai!). 

Šiandien Linas Naujokas su Keira aplankė mūsų kolektyvą, o mes jai įteikėme prizą .
 — suKarolina PreiksaitieneDaiva GenienėIndrė ŠegždienėLinas NaujokasSilva Pėčienė ir Neringa Dransutavičiūtė.

 

 

Išvyka į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų.

2019 kovo 19 d. mūsų įstaigos jaunuoliai (Lakštučių g.6) vyko į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, į edukacinį užsiėmimą “duonos kelias”. Užsiėmimo metu susipažinome su rugių sėjos, javų kirtimo, rišimo ir kūlimo, grūdų valymo ir malimo bei duonos kepimo procesais, išvydome senuosius Klaipėdos krašto darbo įrankius, kurie buvo naudojami duonos ruošimui. Patys mėginome grūsti grūdus, smulkinti juos piesta, susipažinome su atskiromis javų rūšimis. Taip pat atlikome įdomias edukacines užduotis ir susipažinome su muziejaus ekspozicija. Grįžome kupini įspūdžių ir geros nuotaikos. 

 

 

 

 
 

Kaipėdos Lakštutė

Į N
Vasario eįgalųjų centras „Klaipėdos lakštutė“ sveikina Lietuvą muzikos garsais15 d. rytą visi susirinkome įstaigos kiemelyje paminėti Lietuvos nepriklausomybės dieną. Paminėjome netradiciškai – naudodamiesi mūsų turimais lauko muzikos instrumentais. 

Tokiu būdu sudalyvavome UAB "Percussion Play Baltics" organizuojamoje akcijoje „Lietuvos vaikai sveikina Lietuvą skambindami varpais“. Grojome kūrinį „Tėvynė dainų ir artojų“. Šia akcija siekėme ne tik pasveikinti Lietuvą, bet ir pakviesti vaikus, mokytojus ir visą švietimo bendruomenę įsiklausyti į varpų skambesį. Juk muzikiniai garsai skirti kūrybiškumui, fiziniam aktyvumui ir pasitikėjimui ugdyti. 
Nuotaika buvo pakyli, puošėmės Lietuviška atributika, taip skatindami vieni kitus didžiuotis savo šalimi ir mylėti ją. Į dangų skriejo muzikos garsai palietę visų mūsų širdis.

 
 
 
 
 

  

 

Gripas: kas jis yra ir ko bijoti

 

2019-01-20, 10:42

Vytautas VALEVIČIUS

Gripas: kas jis yra ir ko bijoti nuotrauka, foto

 

© „Fotolia“ nuotr.

Po praėjusių metų gripo žuvo 80 000 žmonių - didžiausias JAV mirties atvejų skaičius per 40 metų – todėl daugelis abejoja, kiek veiksminga yra gripo vakcina. http://fortune.com/2018/09/29/2018-how-effective-is-the-flu-shot/

Gripo istorija nėra sena. Nors sakoma, jog pirmasis , aprašęs gripo simptomus buvo Hipokratas, tačiau epidemija aprašyta tik 1173 metais.  Jo virusas nustatytas tik 1933 metais. Tiesa, pati liga jau žinoma seniai, bet priežastys likdavo nežinomos.

Gripą sukelia influenzavirusai. Jie sukelia organizmo intoksikaciją, pažeidžia vegetacinę nervų sistemą, dėl to sutrinka įvairios organizmo funkcijos: suretėja širdies susitraukimai, prakaituojama, padidėja gleivių išskyrimas bronchuose. Dėl to susilpnėja organizmo atsparumas kitoms ligoms, todėl dažnai prasideda antrinė bakterinė infekcija, sukelianti komplikacijas.

Kitaip, nei peršalimo virusai, influenzavirusai gali išplisti į plaučius, smegenis ar širdį ir sukelti gyvybei pavojingas komplikacijas. Todėl silpnesnės imuninės sistemos žmonėms (sergantiems lėtinėmis ligomis, pvz, diabetu, mažiems vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms) gripas gali būti labai pavojingas. Dažniausia gripo komplikacija - plaučių uždegimas, kuris gali baigtis mirtimi. Kiekvieną sezoną Lietuvoje registruojami ne viena mirtis nuo gripo.

Gripo virusai priklauso Orthomyxoviridae šeimai ir klasifikuojami į 3 gentis: