Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Kai valdžia nereikalinga

 

 

Pagerbti žmonės, Klaipėdos grožiui aukojantys savo laisvalaikį

Pagerbti žmonės, Klaipėdos grožiui aukojantys savo laisvalaikį nuotrauka, foto

 

© Dalios BIKAUSKAITĖS nuotr.

 

Šeštadienį priešpiet nepaisydami dulksnojančio lietaus keliolika klaipėdiečių Danės skvere grėbė lapus nuo žvarbos gindamiesi karšta arbata. Kukliai, bet nuoširdžiai pagerbti žmonės, tvarkantys daugiabučių aplinką.

Žinoma, jeigu ne lietus, paaukoti vieną šeštadienio valandą savo miestui švarinti atėjusiųjų būtų buvę kur kas daugiau.

Renginį „Lapų grėbimas”, trukusį vieną valandą, tradiciškai organizavo asociacija „Mano miestas Klaipėda“. Jo dalyviai buvo vaišinami karšta arbata, visi gavo pirštines. Tai, kad jų buvo mažai, kad įkyriai purškė lietus, nuotaikos negadino.

„Prognozuota, kad lietaus nebus po pietų. Mes Dievulio paprašėme, kad jo nebūtų porą valandų ir prieš pietus. Anksti organizuojame norėdami žmonėms palikti laiko savo poreikiams. Jeigu renginį darytume vėliau, visa diena virstų laukimu. O dabar prieš pietus atiduodama duoklė miestui, o tada jau galima ir savo reikalus tvarkytis“, - sakė asociacijos viceprezidentė Teresė Žorniakienė.

„Asociacijos narys esu jau 10 metų, lapus renku gal jau kokį aštuntą kartą. Mes valome savo kiemą, kuris nesibaigia namo tvora. Mūsų kiemas baigiasi ten, kur baigiasi miestas. Mes valome savo namus. Dažniausiai mūsų susirenka 20-30 žmonių. Kiti, pamatę procesą, prisijungia. Oras kasmet būna labai panašus, tai gaunam lietaus, tai – ne. Čia laimės dalykas. Spalio vidury mes tvarkomės savo kiemą, šiuo atveju savo vaikų žaidimo aikštelę, kurią asociacija įkūrė, kai Klaipėda laimėjo super miesto titulą“, - kalbėjo 2019-2020 metų asociacijos prezidentas Remigijus Žiogas. Jis paleido muziką ir, galima sakyti, lapus grėbė šokio ritmu.

“Norisi, kad tokie žmonės būtų įvertinti“

Per renginį rėmėjų įsteigtomis atminimo dovanėlėmis buvo apdovanoti ir konkurso „Gražiausia daugiabučio aplinka“ dalyviai. Šis konkursas organizuojamas jau antrus metus. „Tikslas – puoselėti žmonių sąmoningų, kad jie patys tvarkytųsi savo aplinką prie daugiabučių. Ji - vizitinė kortelė. Iš jos galima spręsti, kokie žmonės gyvena tame daugiabutyje. Šitą projektą tęsime ir kitais metais“, - sakė asociacijos švietimo grupės vadovė Rita Borta. Ji per vasaros atostogas sėda ant dviračio ir apvažiuoja visą miestą, ieškodama gražiausių daugiabučių kiemų.

Pernai buvo apdovanoti 10 aplinkos gražintojų, o šiemet tik 5, nes nesinori, kad apdovanotieji kartotųsi.

„Esu Alksnynės seniūnaitė. Galiu pasakyti, kad žmonės daug labiau pradėjo tvarkyti savo aplinką. Tikiuosi, kad kitai metais galėsiu apdovanoti žmones ir iš savo seniūnaitijos, - kalbėjo ponia Rita. - Šio projekto ėmiausi turbūt todėl, kad mano mama labai ilgai tvarkėsi prie daugiabučio. Man norisi, kad tokie žmonės būtų įvertinti ne tik kaimynų, bet ir visų miestelėnų.

„Dėkojame už dėmesį“

„Nenorime apdovanojimų, tik dėkojame už dėmesį. Smagu čia pabūti ir pasižiūrėti. Nepasakė, kad reikia atsinešti instrumentus, gal ir mes būtume lapus grėbę“, - sakė 80 metų Jeronima Balsienė, gyvenanti Žardininkų g. 29. Jai aplinką tvarkyti padeda jos vyras Steponas Balsys. „Ačiū, kad įvertinote mūsų kuklų darbą. Net negalvojau, kad kažkam tai įdomu. Dirbame dėl savęs, kad gyventume gražiau. O kad pastebėjote, esu labai dėkinga“, - sakė ponia Jeronima.

Už gražią namo Alksnynės g. 21 aplinką apdovanota Nijolė Kybartienė. „Tuo užsiimu daugiau kaip 15 metų. Žinoma, kad turiu ką veikti, man dar treji metai dirbti iki pensijos. Bet gėlės - mano hobis. Jeigu prie jų randu šiukšlių, surenku. Esu našlė, gyvenu viena, tai tam skiriu savo laisvalaikį. Ir ore pabūnu. Žmonės nelabai padeda. Kiti, klausia, kam man to reikia“, - pasakojo Nijolė. Ji parodė mobiliajame telefone savo darželių nuotraukas.

„Aplinką prižiūri kiemsargis, o gėles sodinu aš gal 5 ar 6 metus. Jas labai mėgstu ir tai tapo labai maloniu mano hobiu. Daugiau kaimynų mano darbą vertina teigiamai. Kad ir kaip keista, daugiau teigiamų atsiliepimų sulaukiu iš kaimyninių namų gyventojų. Gal jie labiau mato. Būna ir tokių, kurie vertina skeptiškai, o kartais net užgauliai. Mes namą renovavome. Labai stengiausi, kad prie jo iš karto būtų gėlių, lindau po tvoromis. Žinoma, patiriu išlaidų ir nemažų. Bet, žiūrėk, koks kaimynas atneša tai žemių, tai trąšų maišelį. Šiemet kaimynė atnešė dvi gėlytes, pasodinau. Kartą prieš Kalėdas mane labai gražiai pagerbė dvi laiptinės kaimynės“, - pasakojo už gražią aplinką apdovanota devynaukščio I. Simonaitytės g. 17 namo gyventoja Valerija.

Apdovanojimą gavo ir namo Smiltelės g. 45 aplinką gal jau 25 metus tvarkanti Rita Stankienė. Ji atkreipė dėmesį, kad gyvena ne pirmame aukšte.

Renginį rėmė Klaipėdos miesto savivaldybė, bendrovės “Sabelija”, „Trys karaliai“, „Klaipėdos želdiniai“. Prie gražios akcijos prisidėjo ir UAB „Ecoservice Klaipėda“ nemokamai išveždama sugrėbtus lapus. Dalyviai buvo puikiai nusiteikę ir visai nesibaimino blogo oro. Kol uostamiestyje bus tokių žmonių, jis tikrai nepražus.

Atgal