Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Kur skambės varpai?

 


Kariliono varpų likimas – ant plauko?

2019-10-01 12:00:00Asta Dykovienė

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Nerimas: Lietuvos paštui nusprendus parduoti savo pastatą Liepų gatvėje, kilo klausimas, ar ir toliau vyks savaitgalio kariliono koncertai.Vytauto Liaudanskio nuotr. Paskelbus apie ketinimus parduoti istorinio pašto pastatą Klaipėdos centre, kilo nerimas, kas bus pašto bokšte esantiems kariliono varpams. Ar ir juos reikės išsigabenti ir nebevyks savaitgalio karilionų koncertai? 126 metus skaičiuojančių istorinio uostamiesčio pašto pastatų kompleksas Liepų gatvėje bus parduotas, o Klaipėdos centrinis paštas perkeltas į naujas patalpas – prekybos centrą Herkaus Manto gatvėje. Esą pašto funkcijoms vykdyti tiek daug patalpų net nereikia.

Tačiau net paštui išsikėlus, bent iki ateinančių metų sausio pabaigos kariliono varpai ir toliau skambės, kol galios Klaipėdos koncertų salės bokšto nuomos sutartis su esamais patalpų savininkais – Lietuvos paštu. "Nuomos sutartis galioja iki sausio 26 d. Kaip tik kalbėjome su Lietuvos pašto atstovais dėl mūsų rengiamų ekskursijų. Dar aiškinsimės, ar galėsime, kaip iki šiol, organizuoti ekskursijas į bokštą. Jie dar ir patys nežino, kaip bus su tuo pastatu, kol kas jis yra perduotas Šiaulių bankui", – teigė Klaipėdos koncertų salės direktorė Danutė Žičkuvienė. Kariliono varpai priklauso savivaldybei, patikėjimo teise jie perduoti Klaipėdos koncertų salei. 

Jei naujieji pašto pastato savininkai pareikalautų varpus iš bokšto iškelti, miesto valdžiai reikėtų galvoti, kur tą sunkoką instrumentą padėti. "Galimas dalykas, kad tas pardavimas taip greitai nevyks. Mes nuomojamės bokštą, kuriame yra dvi patalpos, vienoje jų stovi treniruoklis, skirtas mokytis groti. Mes tas patalpas šildome ir už tai mokame mokesčius, o aukštai bokšte pakabinti varpai. Ten nešildome, bet esame pastatę specialius kondicionierius, kurie, jei reikia, šildo, jei reikia – vėsina", – paaiškino D.Žičkuvienė. D.Žičkuvienės teigimu, artimiausius keturis mėnesius senojo pašto bokšte varpai tikrai dar skambės.

 

Atgal