Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Visų džiaugsmui

 

 

Į Klaipėdos sportą integruoti neįgalieji

Į Klaipėdos sportą integruoti neįgalieji nuotrauka, foto

PLAUKIMAS. „Gintaro“ sporto centre plaukimo treniruotes lanko 12 vaikų su intelekto negalia. Su vaikais dirba 2 treneriai.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos neįgalieji integruojami į sportą: mūsų miesto biudžetinėse sporto įstaigose jau veikia neįgalių vaikų sporto grupės. Tokios grupės įsteigtos Klaipėdos miesto futbolo, Vlado Knašiaus krepšinio, Lengvosios atletikos mokyklose, „Gintaro“ ir „Viesulo“ sporto centruose. Į sporto procesą nuo rugsėjo mėnesio įtraukti 59 Klaipėdos neįgalūs moksleiviai.

Treniruotes lanko tiek fizinę, tiek psichinę negalią turintys vaikai.

Stebėjo treniruotes

Pirmadienį „Gintaro“ sporto centre ir „Medeinės“ mokykloje specialias neįgaliesiems pritaikytas plaukimo ir futbolo treniruotes stebėjo ir su nauja neįgaliųjų integracijos į sportą programa išsamiau susipažino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, vicemeras Arvydas Cesiulis bei Savivaldybės administracijos Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė, šio skyriaus vyr. specialistė Simona Skuodaitė ir Klaipėdos futbolo mokyklos direktorius Antanas Adomynas.

Visi jie buvo maloniai nustebinti - vaikai per treniruotes krykštavo, džiaugėsi ir buvo itin aktyvūs.

„Klaipėda - vienas iš inovatyvių pavyzdžių, kad ne žodžiais, o darbais judama į priekį. Neįgaliesiems tai gera proga pasijausti, kad jie yra tokie pat lygiaverčiai, gerbiami ir priimami į tą kasdienį bendruomenės gyvenimą„, - akcentavo Klaipėdos meras V. Grubliauskas.

„Tikimės, kad ateityje neįgaliųjų sporto grupių tik daugės. Reikia suvokti vieną paprastą dalyką, kad mes po truputį laužome nepasitikėjimo, atsargumo - o gal nesupras, nepriims - ledus“, - aiškino Klaipėdos meras.

Dėl šio tikslo turėjo padirbėti ir Klaipėdos sporto įstaigų vadovai, ir treneriai.

„Vaikams pirkome ir specialias liemenes, žiedus, ir diržus, kad nebijotų lipti į vandenį. Specialiai pritaikyti ir tualetai. Savo kompetencijas turi kelti ir treneriai. Kitais metais planuojame pritaikyti ir grupes turintiems klausos negalią. Vaikai krykštauja, gerai jaučiasi šioje aplinkoje“, - „Vakarų ekspresui“ sakė „Gintaro“ sporto centro administracijos darbuotojai.

Nuo ko viskas prasidėjo?

Kad būtų įgyvendintas šis projektas, reikėjo laiko.

„Kartu su biudžetinių įstaigų vadovais atlikome analizę dėl galimybių formuoti sportines grupes vaikams turintiems specialiųjų poreikių. Darbai vyko pusmetį, buvo konsultuojamasi su įvairiais specialistais, kurie susiduria su tokių ypatingų vaikų ugdymu, taip pat tėveliais. Buvo išsiaiškintos pagrindinės priežastys, ką reikia išspręsti ar užtikrinti, kad tokios grupės būtų pradėtos formuoti. Nusprendėme nelaukti, kol neįgalieji ateis pas mus, bet patys ėjome ir kvietėme juos ateiti ir pabandyti sportuoti. Tai pasitvirtino. Ir štai turime rezultatą - nuo rugsėjo mėnesio biudžetinėse sporto įstaigose į sportą yra įtraukti 59 neįgalūs Klaipėdos moksleiviai“, - džiaugėsi Klaipėdos sporto vadovė R. Rumšienė.

Kol kas į Klaipėdos biudžetinių sporto mokyklų neįgaliųjų grupes yra įtrauktos 6 sporto šakos: krepšinis, futbolas, badmintonas, lengvoji atletika, gimnastika ir plaukimas, tačiau ateityje jų skaičių planuojama plėsti.

Šešios sporto šakos

„Gintaro“ sporto centre į plaukimo treniruotes yra suburtos dvi grupės, iš viso - 12 vaikų, turinčių intelekto negalią. Su vaikais dirba 2 treneriai. Treniruotės vyksta ir baseine, ir sporto salėje.

„Viesulo“ sporto centre 4 negalią turintys vaikai treniruojasi sportinės gimnastikos grupėje, 6 - meninės gimnastikos, o 1 mergaitė yra integruota į gimnastikos grupę su sveikaisiais vaikais. Visi gimnastiką „Viesulo“ sporto centre lankantys vaikai turi intelekto negalią. Taip pat „Viesulo“ sporto centre 8 vaikai, turintys klausos sutrikimų lanko badmintono treniruotes.

FUTBOLAS. „Medeinės“ mokykloje vyksta specialiems vaikams pritaikytos futbolo treniruotės. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos miesto futbolo mokykloje jau nuo rugsėjo pradžios sportuoja ir futbolo kamuolį valdyti mokosi 10 berniukų, turinčių intelekto negalią. Vaikai treniruotes lanko labai noriai, jų lankomumas - apie 90 proc.

Lengvosios atletikos mokykloje treniruotes jau pradeda 4 kurtieji ir 6 vaikai, turintys intelekto negalią.

Klaipėdos miesto V. Knašiaus krepšinio mokykloje 8 vaikai, turintys intelekto ir judėjimo negalią, mokosi krepšinio paslapčių.

Steigti neįgalių vaikų grupes Klaipėdos miesto biudžetinėse sporto įstaigose pradėta Sporto ir kūno kultūros darbuotojų iniciatyva.

Atgal