Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Kino festivalis Klaipėdoje

 

 

„GoDebut – Go“ duoklė Anikei

 

September 18, 2019

Trečiadienį Europos kino festivalio diena „GoDebut – Go 2019“ prasidėjo nuo simbolinio festivalio organizatorių gesto – „Anikės“ skulptūros ir paminklo Simonui Dachui švarinimo.

Šia švente norima priminti Klaipėdos kultūros ir kino bendruomenei apie nepavydėtiną kino situaciją uostamiestyje bei kartu tai kvietimas prisidėti prie judėjimo už inovatyvią ir modernią Klaipėdą.

Mato Mačiulskio nuotr.

„GoDebut – Go 2019“ kino festivalyje pristatytas šiuo metu filmuojamas meninės dokumentikos filmas, skirtas įamžinti poetinei legendai –  Simono Dacho meilei  Taravos Anikei. Tuo pačiu norima priminti, kad šiemet sukanka 400 metų nuo Anikės gimimo bei skulptūros atgimimo 30-osios metinės.

„Ši akcija gimė ekspromtu, filmo „Anikė. Meilės istorija“ filmavimo metu. Pastebėjome, kad Anikė ne kaip atrodo prieš užsienio svečius, ypač po paukščių antskrydžio. Tai yra mūsų visų mylimas miesto simbolis ir operatoriaus leptelėta idėja ją nuplauti užkrėtė mus visus“, – sakė šventę organizuojančios VšĮ „Medijų centras“ direktorius Kęstutis Meškys.

Šiais metais nuspręsta neberengti tarptautinio kino festivalio „GoDebut“, jį pakeitė Europos kino festivalio diena „GoDebut – Go“. Anot šventės organizatorių, Klaipėdos miesto savivaldybės ir Lietuvos kino centro paskirta suma yra per maža tokio mąsto renginiui.

Pasak filmo „Anikė. Meilės istorija“ režisierės Inesos Kurklietytės, kiekvienas miestas unikalus, kai jis kuria savo kultūrinį sluoksnį, turi savo kultūrinius renginius, tradicijas, o ne remiasi atvykstančiais.

„Labai gerbiu šią akciją – šiemet nedaryti bet ko ir bet kaip, o atkreipti dėmesį į tai, kad taip dideli dalykai nesidaro“, – savo poziciją išreiškė I. Kurklietytė.

Vakare prasidėjo GoDebut festivaliuose Anikės prizais apdovanotų filmų demonstracija, po to partneriai  NordBaltic pristatė savo projekto „Dokumentinė Klaipėda“ filmus, o  renginį vainikuos tradicinis after party socialiniame klube „Raketa“. 

Atgal