Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Klaipėda kovoja

 

 

Klaipėdiečiai kyla į kovą prieš smarvę - eisenoje aidėjo reikalavimai

 

(

 

019-09-08, 13:38

Klaipėdiečiai kyla į kovą prieš smarvę - eisenoje aidėjo reikalavimai nuotrauka, foto

Klaipėdieičiai sakė, kad kartais dėl jaučiamų nemalonių kvapų pradeda pykinti.

© Jono Valaičio nuotr.

Sekmadienį Klaipėdoje miestiečiai, žygiuodami pietiniais uostamiesčio rajonais, reikalavo spręsti kvapų krizę. „Mes dar vienus metus pragyvenome smarvėje“, - apgailestavo viena eisenos organozatorių Ligita Girskienė.

Šimtai klaipėdiečių rinkosi į eiseną Šilutės plente. Miesto politikai, aktyvistai ir visuomenininkai rankose laikė plakatus, ant veido buvo užsidėję kaukes, apsaugančias nuo užteršto oro.

Kvapai pykina

Eisenoje žygiavę ir pietiniuose miesto rajonuose gyvenantys klaipėdiečiai dėstė besitikintys, kad problemą Klaipėdos valdžiai pavyks išspręsti.

Jie sakė, kad dėl stiprių nemalonių kvapų mieste net pradeda pykinti. „Aš kartą grįžau iš Lėbartų kapinių. Ir pajutau labai nemalonų kvapą. Aš net nežinojau, kur paskambinti. Išlipau iš autobuso. Kone bėgau į namus. Buvo neįmanoma. Maniau, kad apsivemsiu“, - guodėsi klaipėdietė Aldona.

„Tie kvapai jaučiame kone kiekvieną dieną. Jei ne iš vienos, tai iš kitos pusės. Langų tiesiog negalima atverti. Dūstame ne tik mes, suaugę žmonės, bet ir vaikai. Tai tragedija!„, -jai antrino Dalia.

Klaipėdietis Eugenijus kalbėjo, kad stiprią smarvę pajaučia naktimis, kartą kvapai sukėlė negalavimus. „Ašarojo akys, perštėjo gerklė. Galima tai prilyginti masinio naikinimo ginklui. Mes ką, eksperimentiniai triušiai?„, - retoriškai klausė jis.

Peticijoje - nauji reikalavimai

„2018 metų rudenį rinkomės Atgimimo aikštėje, pasirašėme peticiją. Noriu pasidžiaugti, kad dalis reikalavimų pradėti įgyvendinti. Čia akcija norime pasakyti, kad mes netylėsime. Mes turime teisę gyventi švarioje ir saugioje aplinkoje - tai mūsų konstitucinė teisė„, - „Vakarų ekspresui“ sakė L. Girskienė, raginusi visus į mitingą susirinkusius miestiečius pasirašyti peticiją.

Ji vylėsi, kad į miestiečių reikalavimus sureaguos ir atitinkamos institucijos. Peticijoje prašoma valstybės įstaigų nedelsiant imtis visų įmonamų priemonių, padėsiančių išspręsti nemalonių kvapų problemą. Taip pat - nustatyti griežtesnius reikalavimus taršai mieste nei numato teisės aktai.

Peticijoje reikalaujama atlikti išsamią gyventojų sveikatos būklės analizę. L. Girskienė teigė, kad taip pat reikėtų parengti taršos mažinimo priemones. Anot jos, būtinas ir darbuotojas Savivaldybės adminiistracijoje, kuris registruotų gyventojų skundus, susijusius su kvapų krize.

L. Girskienė teigė, kad skundus šiuo metu registruoja ji.

„Per vakarą būna apie 300 skambučių„, - sakė eisenos organizatorė.

L. Girskienė teigė matanti ir miesto mero Vytauto Grubliausko dėmesį šiai problemai. „Bet kai į įvykio vietą važiuojama su kameromis, tai labiau dvelkia parodija, noru parodyti, kad kažkas tai daroma, o ne realiais veiksmais“, - kritikos pažėrė ji.

Meras svarsto vieną galimybę

Mitinge dalyvavo ir Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas. Kalbėdamas su žurnalistais, jis tikino, kad reikia kovoti ne su kvapais, o su tais, kurie juos skleidžia.

„Galiu drąsiai pasakyti, kad pastangos duoda rezultatų - visi tie taršiųjų įmonių šuliniai yra ties uždengimu. Kalbama apie naujausius probiotikus, kurie prispaus uodegas teršėjams. Smagu, kad seime pajudėjo įstatymai, kurie, tikiuosi, bus priimti. Tai yra visa grandinė įstatymų, ribojančių atvirose vietose arba atviru būdu“, - sakė V. Grubliauskas.

Atsakydamas į klausimą, kokius konkrečius veiksmus ketina daryti pirmadienį tam, kad spręstų kvapų krizę, V. Grubliauskas teigė, kad darbas vyksta kiekvieną dieną. „Ir šeštadienį, ir sekmadienį važiuojame ir uostome“, - teigė miesto vadovas.

V. Grubliauskas kalbėjo, kad būtina nustatyti atsakomybę tiems, kurie nevykdo švaros reikalavimų. Anot jo, taršioms įmonėms po 3 įspėjimų reikėtų sustabdyti licenciją.

Atgal