Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Pirmieji žingsniai nėra lengvi

 

 

Vėjo - jūrų kadetams

 

 

2019-09-05, 14:01

Vėjo - jūrų kadetams nuotrauka, foto

VĖLIAVA. Taip atrodo Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos vėliava.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Šiemet mokslo metus pradėjo vienintelė Lietuvoje Klaipėdos jūrų kadetų mokykla. Tiek steigėjai, tiek mokytojų kolektyvas, tiek patys moksleiviai ir jų tėveliai supranta, kad pradžia bus nelengva. Tačiau kad ir kaip būtų, pagaliau ir mūsų šalyje pradėta nuo mažens skiepyti meilę jūrai.

Nors mokykla turi problemų, galima sakyti, tai didelis iniciatyvinės grupės ir prie šios idėjos įgyvendinimo prisidėjusių daugybės žmonių laimėjimas. Kol kas garbių vyrų parama mokyklai yra tik žodinė, tačiau tikimasi, kad netrukus ji turės rėmėjų. Jūrų kadetų mokyklos auklėtiniai jau turi uniformas, mokyklos vėliavą ir mokyklos direktoriaus vimpelą. Jie jau buvo vasaros stovykloje ir yra išmokyti rikiuotės dalykų.

Mokslo metus pradėjo 83 moksleiviai. Penktoje klasėje mokysis 25 vaikai, ji bus padalinta į dvi klases, jau gautas leidimas, šeštoje - 23, septintoje 21 ir aštuntoje - 14.

Vienas iš šios mokyklos steigimo iniciatorių Arvydas Piepalius, dimisijos kapitonas, Karinių jūrų pajėgų mokymo centro personalo rengimo specialistas, paklaustas, ar pasitvirtino steigėjų lūkesčiai, atsakė: „Miesto mokyklos atidavė nemažai vaikų, su kuriais nesusitvarko mokytojai. Atsitiko tai, ko mes labiausiai bijojome. Turėjome vasaros stovyklą. Kai kurių vaikų jau po jos norėjau atsisakyti. Kad ir kaip būtų, mes bandysime juos atvesti į protą. Mokytojų kolektyvas jau sukomplektuotas. Žinia, jūrinių dalykų mokytojus sunku prisikviesti, nes atlyginimai nedideli, skirta po pusę etato kiekvienai programai. Bet jau prisikalbinau dėstyti vieną jauną vyrą. Taigi, mūsų pradžia sunki, bet, manau, tai laikinas dalykas.“

Atgal