Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Šventė gali būti sveika

 

 

Paupiškiai vasarą išlydi su sveikatingumo taku

Avatar

Martynas Vainorius 
2019-08-31

 

Šeštadienio popietę Paupių bendruomenė kartu su kaimynystėje veikiančia Klaipėdos valstybine kolegija surengė vasaros palydėtuvių šventę.

Jos metu ne tik veikė pikniko ir vaikų laisvalaikio erdvės, buvo  minimas antrasis šios bendruomenės gimtadienis, bet ir pristatytas Kneipp sveikatingumo takas, įrengtas šalia Paupių tvenkinuko.

Martyno Vainoriaus nuotr.

 

Kolegijos Turizmo ir rekreacijos katedros vedėja Jurgita Kasparienė pasakojo, kad tokio tako iniciatyva kilo iš pačios Paupių bendruomenės. Tada gimė mintis parengti projektą įstaigos organizuojam taikomosios mokslo veiklos idėjų konkursui. Sulaukus kolegijos vadovybės įvertinimo, šiam projektui buvo skirtas finansavimas, prisidėjo ir bendruomenė.

Pagal UAB „Danės projektai” parengtą projektą buvo įrengtas 7 m ilgio ir 1 m pločio sveikatingumo takas, užpildytas stambesniais ir smulkiais akmenukais, kedro bei eglės kankorėžiais, smulkiomis medžių šakelėmis, medžio žieve ir įvairaus dydžio beržo ritinėliais. Prie tako įrengti ir du suoliukai, kuriuo padovanojo sodų bendrija „Diana”.

Paupių bendruomenės vadovė Regina Baguckienė sakė, jog šis takas yra viena iš bendruomenės išsipildžiusių svajonių. Kita, dar keliaujanti realybės link – bendruomenės namai. 

Martyno Vainoriaus nuotr.

 

Tokie sveikatingumo takeliai įrengiami remiantis XIX a. vokiečių dvasininko, žymaus natūropato Sebastiano Kneipo sukurtu holistiniu sveikatos gerinimo modeliu, sveikatos filosofija. Ji remiasi 5 elementų sistema: judėjimo terapija, vaistažolių terapija, vandens terapija,  harmonijos terapija, sveika mityba. Teigiama, kad vaikščiojant  basomis tokiu taku, dirginami padai ir veikiamos nervų sistemos zonos – iš jų pasklidę impulsai pasiekia reikiamą organą bei aktyvizuoja visą žmogaus organizmo imuninę sistemą. Toks natūralus masažas atpalaiduoja, šalina nuovargį, dirglumą, nemigą, gerina darbingumą, atmintį bei dėmesį ir teigiamai veikia visą organizmą. Derinant vaikščiojimą basomis po įvairiai dirginančius paviršius, pagerėja kraujo apytaka, atsiranda daugiau energijos, pakyla nuotaika ir darbingumas. Kartu tai labai veiksminga organizmo grūdinimo priemonė, naudinga bet kurio amžiaus grupės žmogui.

Beje, analogiškas takas, tik ne 7, o 9 metrų, pagal tą patį projektą bus įrengtas šalia Gindulių stadiono. Pasak J. Kasparienės, Sendvario seniūnijai priklauso 9 bendruomenės ir visos jos prisideda prie tako įrengimo – kiekviena bendruomenė užpildys medžiagomis po metrą šio tako.

Atgal