Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Baltijois kelias klaipėdietiškai

 

 

 

Baltijos kelio 30-metį paminėjo garsiai ir jūriškai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda 
2019-08-23

 

Penktadienio vakarą, minint Baltijos kelio 30-metį, burlaivis „Meridianas“ iškleidė Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavų spalvomis dekoruotas bures.

Šiai iškilmingai akcijai suteiktas simboliškas pavadinimas „Laisvės ritmu“.

Renginio organizatoriai kvietė visus atsinešti mušamuosius instrumentus ir jungtis prie jam session’o (liet. Imrovizuoto grojimo). Mušant bendrą ritmą buvo sugroti tris žinomiausi atgimimo kūriniai- Baltijos kelio himnas „Bunda jau Baltija“, „Šaukiu aš tautą” ir „Palaimink, Dieve, mus”.

Specialiai šiam himnui ir kitiems dviems kūriniams grupės „ROYCE“ būgnininkas Dainius Kažukauskas sukūrė aranžuotes, skirtas mušamiesiems. Kūrinius atliko žinomi Klaipėdos atlikėjai – Steponas Januška, Violeta Riaubiškytė-Tarasovienė ir Edita Bodrovaitė-Rukienė.

Būgnams ir perkusijoms vadovavo studija „Grock“, kurios priešaky – būgnininkas Jotvilas Švirinas. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Indėnų „Vinetu kaimas“.

Baltijos šalių vėliavų spalvomis puoštos „Meridiano“ burės bus išskleistos tol, kol leis oro sąlygos. Per tą laiką žmonės kviečiami fotografuotis prie Klaipėdos simbolio ir dalintis nuotraukomis su grotažyme #BaltijosKelias30.

Atgal