Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Dėstytojai keičia profesiją

 

Naujovės Klaipėdoje - dėstytojai dirbs mokytojais

Naujovės Klaipėdoje - dėstytojai dirbs mokytojais nuotrauka, foto

GALIMYBĖS. Baltijos gimnazijos universitetinės klasės gimnazistams smagu, kad Klaipėdos universitetas leidžia naudotis moderniomis laboratorijomis.

© Asociatyvi Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Uostamiesčio mokyklos pamažu prisitaiko prie rinkos poreikių. Pavyzdžiui, Baltijos gimnazijoje ateinantiems mokslo metams jau surinktos dvi universitetinės inžinerinio ugdymo devintokų klasės.

Įdomu tai, kad šiose klasėse besimokantiems klaipėdiečiams pamokas ves ne tik mokytojai, bet ir Klaipėdos universiteto dėstytojai.

„Praėjusiais mokslo metais buvome surinkę vieną tokią devintokų klasę. Jau ir praėjusiais mokslo metais šios klasės moksleiviai turėjo galimybę naudotis Klaipėdos universiteto laboratorijomis, o šiemet kai kurias pamokas ves ir universiteto dėstytojai. Jie atvažiuos į mūsų gimnaziją„, - pasakojo Baltijos gimnazijos direktorė Vitalija Grybauskienė.

Pasak direktorės, skirtumas nuo mokymosi tradicinėje klasėje yra tas, kad šios gimnazijos universitetinėse klasėse besimokantys jaunuoliai gauna inžinerinius pagrindus.

„Jie yra labiau užimti. Daug dėmesio skiriama tiriamajai veiklai. Kaip tik dabar vyksta remontas ir naujiems mokslo metams turėsime specialią laboratoriją, skirtą inžineriniams tyrimams. Kadangi miestui reikalingi inžinerinės pakraipos darbuotojai, mes į tai ir orientuojamės“, - sakė V. Grybauskienė.

Direktorė patikino, kad tikrai nėra taip, kad inžinerinę pakraipą renkasi tik berniukai. Bent jau universitetinėse gimnazijos klasėse yra nemažai ir mergaičių.

Reklama

Skaičiuojama, kad šioms klasėms įsteigti reikės ir papildomų Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšų. Šiemet prireiks 6,6 tūkst. Eur dėstytojų atlyginimams padengti.

 

Atgal