Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Kainos Klaipėdoje

 


Ar tikrai kelionės viešuoju transportu brangios?

 

Audrius Petrošius, Klaipėdos miesto tarybos narys 2019-07-09


Su kolegomis diskutavome viešojo transporto kainų ir lengvatų tema, tad, kadangi teko padėliot mintis, pasidalinu įdomesniais skaičiais, kurių galbūt kartais nepastebime.

Kompensavimas už transporto lengvatas vykdomas išimtinai iš savivaldybės biudžeto lėšų ir siekia bemaž 3 % biudžeto bei sudaro 4.8 mln. €, kai kiemų tvarkymo programai per metus skiriamos lėšos sudaro apie 1.3 mln. €. Martyno Vainoriaus nuotr.

Ar žinojote, kad mėnesinis bilietas moksleiviams ir studentams kainuoja vos 5.1 €, o kartais ir mažiau? Kad savivaldybė lengvatų kompensavimui skiria bemaž 3% biudžeto? Apie visa tai – žemiau.

#ŽemųKainųLyderiai. Taip, Lietuvos kontekste – mes tokie. Klaipėdoje vienkartinis kartinis bilietas naudojantis elektroninio bilieto kortele kainuoja tik 0.58 €, kaina didinta nuo 0.52 € iki 0.58 € 2018-01-01 ir tai daryta tik kartą per pastarąjį dešimtmetį.

#ElektroninisBilietas yra mūsų siekiamybė – tai ne tik palengvina visą administravimo procesą, bet ir, kiek įmanoma, prisideda prie transporto srities skaidrumo bei suteikia galimybę kokybiškam viešojo transporto sistemos veiklos planavimui, matant realius keleivių srautus. Būtent tai yra priežastis, kodėl popieriniai bilietai tiek pas vairuotoją, tiek kitose platinimo vietose kainuoja ženkliai brangiau – pastarųjų naudojimas kasmet mažėja ir šiemet siekia vos 12%.

#VienkartiniųBilietųLengvatos. Užbėgdamas už akių pasakysiu, jog subjektų sąrašas, kurį vardinsiu – nėra baigtinis – išskirsiu didžiausias visuomenės grupes. Įsigyjant vienkartinius bilietus 50% lengvata naudojasi mokiniai, moksleiviai, studentai ir senjorai nuo 70 iki 79 metų. 80% lengvata naudojasi senjorai nuo 80 metų, tremtiniai. Tokiu atveju bilieto kaina siekia vos 0.12 €.

#MėnesiniųBilietųLengvatos. Standartiškai mėnesinis bilietas visoms mėnesio dienoms įsigyjant jį internetu kainuoja 25.50 €, kitose platinimo vietose – 27 €. Kaip jau supratote, internetu pirkti šiek tiek pigiau, taip pat pastebėjote, kad perkant kitose platinimo vietose kaina kiek didesnė, tad toliau nurodysiu tik pirkimo internetu kainas. Mėnesiniai bilietai su 50% lengvata priklauso senjorams nuo 70 iki 79 metų, dalinio darbingumo asmenims. Tokio bilieto kaina – 12.75 €.

#KurDingoMoksleiviaiSuStudentais? Čia įdomioji dalis! Įsigyjant mėnesinius, pusmetinius ir metinius bilietus pastarieji patenka į 80% lengvatą gaunančių subjektų zoną greta vyriausiųjų senjorų ir tremtinių. Vadinasi mėnesinis bilietas visiems jiems kainuoja vos 5.1 € arba 3.9 € įsigyjant tik darbo dienų bilietą.


#MetinisBilietas. Įsigyjant metinį bilietą yra taikoma papildoma dviejų mėnesių nuolaida, t.y. metinio bilieto kainą sužinosite Jums skirto mėnesinio bilieto kainą padauginę iš 10 mėnesių.

#KompensavimasUžLengvatas vykdomas išimtinai iš savivaldybės biudžeto lėšų ir siekia bemaž 3 % biudžeto bei sudaro 4.8 mln. €, kai kiemų tvarkymo programai per metus skiriamos lėšos sudaro apie 1.3 mln. €.

Ar tikrai kelionės viešuoju transportu vis dar atrodo brangios?

Atgal