Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Nameliai benamiams

 


Nauji nameliai benamiams sulaukė politikų kritikos 

 

Gretė Maziliauskaitė, „Atviros Klaipėdos"

praktikantė 

2019-07-03

Dubysos gatvėje, netoli prekybos centro „Depo“, jau pastatytus, tačiau pilnai dar neįrengtus daugiau nei pusę milijono eurų atsieisiančius naujuosius saugios nakvynės namus aplankę miesto Tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariai nepagailėjo kritikos.

Gretės Maziliauskaitės nuotr.

Nakvoti benamiai čia galės moduliniuose nameliuose. Vienai nakčiai apsistoję žmonės taip pat galės pasinaudoti dušu, virtuve, išsiskalbti drabužius naujai įrengtoje skalbykloje.

„Saugi nakvynė – visiškai nauja paslauga, todėl tuo pačiu ir savotiškas iššūkis“, – pristatydama naujuosius nakvynės namus benamiams teigia laikinai BĮ Klaipėdos miesto nakvynės namai direktorės pareigas einanti Indra Joniuškienė.

Anot jos, šiuo metu laikinojo apgyvendinimo įstaiga bendradarbiauja ir su policija – ji yra pasiruošusi padėti tik nakvynės namams pravėrus duris.

„Nesimato ventiliacijos angų“, – tik įžengus pro administracijos patalpų duris pastebėjo komiteto pirmininkas Kazys Bagdonas.

Kitiems Tarybos nariams pravėrus namelių, kuriuose bus apnakvindinami benamiai, duris kilo klausimas, kokių priemonių buvo imtasi siekiant užkirsti kelią pelėsių susidarymui patalpose, kadangi tinkamos ventiliacijos sistemos nėra.

Darbus atlikusios bendrovės „Konsolė“ direktorius Povilas Mikašauskas aiškino, kad nameliuose yra natūralus vėdinimas. Jo teigimu, projektuotojas įvertino patalpas ir ten, kur jos bus skirtos benamiams, įdiegta natūrali ištraukiamoji ventiliacija.

„Projektiniai sprendimai yra nediskutuotini. Projektavimo normos yra sanitarinės, suderintos, tokių klausimų apie vėdinimą nekilo nei statybininkams, nei priežiūros vadovams, nei užsakovui. Dabar kelti tokius klausimus yra post factum“, – teigė techninės priežiūros specialistas Evaldas Aukštuolis.

Įėjus į moduliniame namelyje įrengtas dušo patalpas, į akis politikams krito visai šalia dušo esančioje persirengimo kabinoje įrengtas radiatorius.

,„Čia yra grybelio bomba“, – tokia frazė išsprūdo iš miesto Tarybos narės Ligitos Girskienės lūpų, pamačius, kad dušo kabinose nėra nuolydžių, skirtų subėgti vandeniui.

Anot E. Aukštuolio, jei bus poreikis, yra projektiniai sprendiniai, kuriais galima pagerinti visus trūkumus, o šiuo metu viskas esą suprojektuota pagal normas.

„Aš pritariu techninės priežiūros nuomonei, kad šiai dienai namukai atitinka visus ekspertų patvirtintus sprendinius ir kai jau bus pradedama teikti paslauga, tada jau reikia operatyviai sekti situaciją ir vertinti. Nes šiuo metu mūsų nuomonės ir spėjimai yra tik individualūs“, – savo ruožtu teigė komiteto narė Vaida Žvikienė.

Kada saugios nakvynės namai atvers duris, I. Joniuškienė neskubėjo skelbti.

Apnakvindinimo paslaugą bus galima suteikti 51 asmeniui, jie čia galės pernakvoti nuo 20 iki 8 val.

Pradinė projekto vertė siekė 477 609 eurų, tačiau praėjus beveik pusmečiui po sutarties pasirašymo ji buvo pakoreguota dėl papildomų darbų – darbo projekte nenumatyto atraminės sienutės įrengimo, siurblinės šulinio, antžeminės slėptuvės elementų demontavimo, ventiliacijos kaminėlių remonto ir įėjimų į slėptuvę remonto. Dėl to kaina padidėjo iki 514 734 Eur.

Atgal