Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Europinis, teatrinis

 

Prasidėjo teatro atlaidai

Prasidėjo teatro atlaidai nuotrauka, foto

 

© Algirdo KUBAIČIO nuotr.

Jau trečią kartą Klaipėdoje vykstantį tarptautinį festivalį TheATRIUM šiemet atidariusi atlikėja Alice Phoebe Lou sakė pirmą kartą koncertuojanti Lietuvoje, bet žadėjo dar kartą sugrįžti.

Jau tapo tradicija, kad Klaipėdoje kartu su vasara prasideda ir teatro atlaidai – festivalis TheATRIUM. Tad birželio 2-ąją Klaipėdos dramos teatre vyko festivalio atidarymas. Jo metu klaipėdiečiai galėjo pasimėgauti jaunos atlikėjos iš Vokietijos Alice Phoebe Lou atliekamomis dainomis.

Dainininkė sakė, kad yra šiek tiek peršalusi, tad juokavo, kad žiūrovai galėjo išgirsti kiek kitokią jos versiją, galbūt net tokią, kokia ji taps po 30 metų. Nepaisant prikimusio balso, dainininkė daug bendravo su publika, žavėjo išskirtiniu balso tembru ir unikaliomis dainomis.

„Kaip jums mano pižama?“, - šmaikštavo Alice ir atviravo, kad atvykus į Lietuvą jai norėjosi tiesiog jaukiai apsirengti, nes praėjusią naktį buvo be miego - dalyvavo festivalyje ir klausėsi savo mėgstamo atlikėjo.

1993 m. gimusi mergina savo muzikinę karjerą pradėjo gatvėje. Pirmąjį albumą „Orbit“ ji išleido 2016 m. Už jį buvo nominuota geriausių moterų vokalisčių kategorijoje Vokietijos muzikos kritikų apdovanojimuose. 2017-aisiais jos daina „She“ („Ji“), sukurta filmui „Bombshell: The Hedy Lammar Story“ („Bomba: Hedės Lammar istorija“), nominuota Oskarui geriausios originalios dainos kategorijoje. Praėjusiais metais vyko Alice koncertiniai turai Europoje, JAV, Pietų Afrikoje, Japonijoje, Kanadoje. Tačiau ji iki šiol nemeta gatvės atlikėjos karjeros, groja Berlyno parkuose ir gatvėse.

Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys akcentavo, jog festivalis TheATRIUM unikalus tuo, kad jį organizuoja vienas miestas.

„Man bent jau nėra tekę matyti daugiau kito tokio festivalio, kuris būtų organizuojamas vieno miesto gyventojų jėgomis“, - sakė T. Juočys ir dėkojo festivalio rėmėjams ir draugams.

Viena festivalio dalis įvyko dar gegužę. Praėjusio mėnesio 21-26 dienomis ne tik Klaipėdos publikai, bet ir užsienio festivalių organizatoriams, teatrų atstovams, prodiuseriams ir teatro kritikams iš viso pasaulio koncentruotai buvo pristatyti lietuviškojo teatro darbai.

O nuo birželio 2 iki 16 d. vyks tarptautinė programa.

 

Atgal