Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Europos jaunimo sostinė

 

Klaipėdiečius kviečia rinktis meną

2019-05-30, 18:14

ve.lt

Klaipėdiečius kviečia rinktis meną nuotrauka, foto

 

© Organizatorių nuotr.

Paskutinį pavasario vakarą, gegužės 31 d., 18-20 val., #chooseklaipeda ambasadoriai kviečia klaipėdiečius groti, dainuoti ir prisijaukinti scenos menus renginyje „We Choose Art“. Šis renginys – tai viena iš Klaipėdos - Europos jaunimo sostinės 2021 veiklų.

Renginio dalyviams „BIG Klaipėda“ erdvėse iškilsiančioje scenoje pasirodys daugiau nei dešimt jaunųjų muzikos grupių ir atlikėjų, kurie atliks įvairiausių stilių muziką – nuo roko iki džiazo. Koncerte muzikuos ne tik jaunieji klaipėdiečiai, bet ir baltarusių folkloro bei šokių ansambliai.

Teatralizuotus pasirodymus surengs „Kūrybos kišenė” šokių grupė bei Klaipėdos universiteto teatro grupė.

#chooseklaipeda ambasadoriai siekia ne tik pristatyti klaipėdiečiams muzikuojantį ir vaidinantį jaunimą, bet ir paskatinti kiekvieną bent trumpam tapti menininku. Renginio metu vyks netradicinė meninė akcija „Žmonės-drobės“, kuri leis kiekvienam norinčiam atskleisti savo kūrybines idėjas ant judančių drobių.

„Renkamės meną, o menas renkasi mus!“, - kūrybiškai ir meniškai praleisti penktadienio vakarą ragina #chooseklaipeda ambasadoriai.

„We Choose Art“ – tai #chooseklaipeda ambasadorių įgyvendinamo projekto „Menas renkasi jaunimą“ finalinis renginys. Įvairias meno formas apimančiais renginiais jaunimas siekia skatinti Klaipėdos jaunimą burtis bendriems tikslams, atskleisti savo meninius gebėjimus, kūrybiškumą bei šurmuliu užpildyti įvairias Klaipėdos miesto erdves. Jaunimo įgyvendinamas projektas „Menas renkasi jaunimą“ iš dalies finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.

Šį pavasarį spalvotas „Skėčių šokis“ judesiu ir muzika užliejo Teatro aikštę. Netikėtoje miesto erdvėje – „gaudykle“ miestiečių pramintame Baltijos-Taikos pr. žiede – iškilęs „Meno labirintas“ kvietė jaunimą piešti ir parodyti pasaulį savo akimis. 

Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021

Klaipėdos jaunimas, jaunimo organizacijos ir Klaipėdos miesto savivaldybė bendromis pastangomis įrodė, kad yra verti tapti Europos jaunimo sostine 2021. 400 renginių, 200 gebėjimams tobulinti skirtų veiklų, daugiau nei 70 tarptautinių ir nacionalinių partnerių, 1.000 savanorių, pusė milijono svečių, kardinalios permainos jaunimo politikos srityje ir atskleistas jaunimo potencialas – visa tai numatyta kelerius metus apimančioje Klaipėdos programoje.

Europos jaunimo sostinė

Europos jaunimo sostinės konkursą organizuoja Europos jaunimo forumas. Titulas miestams suteikiamas jau daugiau nei dešimtmetį. 2019 m. Europos jaunimo sostinė – Novi Sad (Serbija), 2020 m. vardą perims Amiens (Prancūzija), o 2021-aisiais – Klaipėda. Daugiau informacijos apie Europos jaunimo sostinės konkursą - https://www.youthforum.org/youthcapital

 

Atgal