Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Šeštadienį - olimpinė diena

 

Olimpinė diena Klaipėdoje: dalyvaus net japonai

Olimpinė diena Klaipėdoje: dalyvaus net japonai nuotrauka, foto

VEIKSMAS. Pagrindinis Olimpinės dienos sporto rungčių veiksmas vyks palei Danės upę ir prie Atgimimo aikštės. Taip pat į Olimpinę dieną įsilies ir praėjusiais metais labai pavykęs Vandens sporto šakų festivalis.

© Astos ZABLOCKYTĖS nuotr.

Jau birželio 1 dieną (šeštadienį) Klaipėdą sudrebins iki tol mūsų mieste neregėto masto sporto renginys - Olimpinė diena. Tikimasi, kad šią dieną Klaipėdos centre net 100 nemokamų skirtingų sporto veiklų išmėgins keliasdešimt tūkstančių klaipėdiečių ir miesto svečių. Tarp jų bus net ir Japonijos delegacija.

Tai - Klaipėdos partnerio Kudži miesto delegacija, šiomis dienomis viešinti Lietuvos uostamiestyje.

„Jos nariai ketina išbandyti ne vieną sportinę veiklą, todėl ši sporto šventė turės ir itin platų tarptautinį atgarsį„, - džiaugėsi Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Taip pat planuojama sulaukti dalyvių iš mums artimesnių valstybių - Lenkijos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Rusijos ir kitų šalių.

100 sportinių veiklų

Birželio 1 dieną Klaipėdos centre įsikurs ištisas aktyvaus laisvalaikio ir sporto miestelis. Varžybos ir įvairios rungtys planuojamos jau nuo ankstyvo ryto.

Pirmieji jėgas nuo 7 val. ryto Danės upėje išmėgins mėgėjiškos žūklės varžybų dalyviai.

SU PASAIS. Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir Klaipėdos savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė rankose laiko Olimpinės dienos dalyvio pasus. Jie nemokamai dalijami visiems norintiems, kurie, dalyvaudami nemokamose sporto rungtyse, rinks taškus ir pagal surinktų taškų kiekį (viskas bus sumuojama dalyvio pase) galės laimėti įvairių vertingų prizų.

 

Asmeninio archyvo nuotr.

Olimpinės dienos scena bus pastatyta prie Atgimimo aikštės. Pagrindinės sporto veiklos vyks prie Atgimimo aikštės ir netoliese palei Danės upę.

„Pagrindinis renginio veiksmas turėtų koncentruotis Klaipėdos centre, kadangi bus dalyvių su vaikais, tad patogiau, kai viskas vyksta vienoje teritorijoje“, - akcentavo Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktorius Mantas Marcinkevičius.

Nuo 10 val. pagrindinėje scenoje prie Atgimimo aikštės - renginio atidarymas ir Olimpinės dienos ugnies uždegimas.

Jubiliejinį, jau 30-ąjį, kartą rengiamoje sporto šventėje organizuojamos ne tik tradicinės - krepšinio, futbolo, irklavimo ar bokso - bet ir kur kas egzotiškesnės - bavariško akmenslydžio, bočios, petankės, lakroso ar ritinio - sportinės veiklos. Taip pat savo sporto šakas pristatys Lietuvos paralimpinis komitetas, Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas ir Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas. Iš viso - net 100 sportinių veiklų.

Šventės dalyviai taip pat galės pasivaržyti „Affidea“ 5 km ir 10 km bėgimuose ar mėgėjiškos žūklės varžybose bei stebėti breiko turnyrą ar jėgos ištvermės varžybas „LTeam Throwdown“.

JĖGOS SPORTAS. Klaipėdoje vyksiančioje didžiausioje Lietuvoje sporto šventėje savo sugebėjimus demonstruos ir dėl geriausiųjų vardo pasigrumti galės šalies jėgos ištvermės sporto atstovai. Vyks „LTeam Throwdown“ varžybos.

 

Vytauto DRAGINIO nuotr.

Antroje dienos pusėje Antrosios Melnragės paplūdimyje vyks tinklinio, paplūdimio rankinio ir lėkščiasvydžio varžybos.

Olimpinės dienos renginį pagrindinėje scenoje nuo 17.15 val. vainikuos vienos populiariausių Lietuvos atlikėjų Monikos Pundziūtės-Monique koncertas, o vakare Antrosios Melnragės paplūdimyje nuo 18.30 val. bus surengtos sveikuoliškos dūzgės, kurių metu prie Gelbėjimo stoties vyks ir sporto filmų seansas.

Olimpinę dieną Klaipėdoje organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kartu su Lietuvos olimpiniu fondu ir Klaipėdos miesto savivaldybe.

Iki šiol Olimpinė diena vyko Vilniuje, Kaune, Alytuje, Šiauliuose ir Panevėžyje, o šįsyk didžiausia Lietuvoje sporto šventė visus šalies sporto mėgėjus pirmą kartą suburs Klaipėdoje.

Priminsime, kad praėjusią vasarą Olimpinės dienos šventė vyko Panevėžyje ir joje dalyvavo 28 tūkst. žmonių. Jie išbandė jėgas 70-yje skirtingų sporto šakų. Tuomet Olimpinė diena iš Panevėžio buvo transliuojama tiesiogiai, tad ją pamatė per 350 tūkst. žiūrovų.

Tikimasi, kad Klaipėdoje dalyvių ir žiūrovų bus dar daugiau.

Jau rytoj Danės skvere bus pradėtos statyti palapinės, ketvirtadienį Atgimimo aikštėje turėtų būti pradėta montuoti scena, o penktadienį nuo 17.30 val. miesto centre jau bus ribojamas automobilių eismas.

Kas neš olimpinį deglą?

Klaipėdoje vyksiančią Olimpinę dieną norima paversti tokia švente, kurią klaipėdiečiai ir miesto svečiai įsimintų ilgam.

Organizuojama unikali deglo nešimo ceremonija: olimpinis deglas bus uždegtas Smiltynėje, Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje, vėliau pasaulį apiplaukusia ir Lietuvos vardą garsinančia jachta „Ambersail“ deglas bus plukdomas Kuršių mariomis iki Senosios Smiltynės perkėlos, Danės upėje ugnį jau gabens irkluotojai valtimis, vėliau deglą sausumoje neš būrys praeities ir dabarties kartos Klaipėdos olimpiečių ir paralimpiečių.

„Išnaudoti tai, ką turime unikalaus - jūrą, Kuršių marias, Danės upę„, - pasidžiaugė Klaipėdos savivaldybės administracijos Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė.

10 val. olimpinis deglas turėtų būti uždegtas Atgimimo aikštėje prie pagrindinės renginio scenos.

„Deglo nešimo ceremoniją organizuoja patys klaipėdiečiai. Čia jau jų išmonės ir fantazijos reikalas. Kiekvienas miestas nori tai suorganizuoti kuo įdomiau. Manau, kad Klaipėdoje tai bus unikalu. Deglą gabenti vandens keliu galimybių turi toli gražu ne visi miestai. Tai bus išskirtinis reginys“, - pasidžiaugė LOF renginių ir projektų vadovas Ignas Gibas.

Olimpinį deglą nešti sutiko šie Klaipėdos olimpiečiai: dviratininkai Gintautas ir Mindaugas Umarai, Remigijus Lupeikis, Tomas Vaitkus, krepšininkai Rytis Vaišvila ir Eurelijus Žukauskas, irkluotojai Einaras Šiaudvytis ir Ričardas Bukys, sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas, lengvaatletė Lina Grinčikaitė, plaukikas Mindaugas Bružas ir paralimpiečiai - irkluotojas Augustas Navickas, lengvaatletės Ramunė Adomaitienė ir Aldona Grigaliūnienė.

Iš jų olimpinėse žaidynėse geriausiai sekėsi broliams Umarams. Jie gali didžiuotis tapę olimpiniais čempionais. Olimpiniais bronzos medaliais per savo karjerą džiaugėsi krepšininkai E. Žukauskas ir R. Vaišvila. Arti medalio - penktas - Atėnų olimpinėse žaidynėse buvo sunkiaatletis R. Vyšniauskas.

Iš paralimpiečių ryškiausia žvaigždė - dukart olimpinė čempionė A. Grigaliūnienė.

Kita lengvaatletė R. Adomaitienė 2016 metais Rio de Žaneiro (Brazilija) paralimpinėse žaidynėse šuolio į tolį varžybose liko per plauką nuo medalio - ketvirta. Jai pritrūko vos vieno centimetro.

 

NUSIPELNĘS. Birželio 1 dieną Klaipėdoje tarp olimpinio deglo nešėjų bus ir olimpinis dviračių čempionas Gintautas Umaras.

 

Klaipėdos sportininkų namų archyvo nuotr.

Prizas - dviratis

Norint į sporto rungtis įtraukti kuo daugiau miestiečių, renginio dalyviams yra išduodamas dalyvio pasas, kuriame pažymėtos rungčių vietos ir išdėstyta sporto šakų įvairovė.

Tokie pasai visiems norintiems jau buvo dalijami praėjusį savaitgalį „Akropolyje“.

Dalyvio pasą kiekvienas atsiimti galės ir birželio 1 dieną Atgimimo aikštėje įrengtoje registracijos palapinėje nuo 8 val. ryto.

Visi miestiečiai ir svečiai, dalyvaudami nemokamose sporto rungtyse, rinks taškus ir pagal surinktų taškų kiekį (viskas bus sumuojama dalyvio pase) galės laimėti įvairių prizų - nuo sportinių kepuraičių, medalių, marškinėlių iki sportinių krepšių ir vieno iš geriausių Klaipėdos sporto klubo narysčių.

Olimpinės dienos sporto šventė yra nemokama ir visiems lengvai pasiekiama, tiesiog reikia atvykti ir dalyvauti. Šios šventės tikslas - supažindinti visuomenę su pačiomis įvairiausiomis sporto šakomis, suteikti galimybę jas išbandyti, užmegzti ryšį su sporto organizacijomis ar net susipažinti su garsiausiais šalies sportininkais.

Rasa RUMŠIENĖ, Klaipėdos Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja

 

Vakar pranešta ir džiugi naujiena - vienas iš LTeam olimpinės komandos rėmėjų vienam laimingajam padovanos naujutėlaitį dviratį.

„Į sporto šventę ateik, o namo - parmink!“ - skelbia organizatoriai.

Klaipėda sporto rungčių dalyviams yra paruošusi kvietimų į Lietuvos jūrų muziejų, taip pat ruošiama staigmena - jūrų orkestras.

„Norisi, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie šią olimpinius principus propaguojančią sporto šventę ir joje dalyvautų. Klaipėda visus svečius priims svetingai ir pasistengs sukurti išties neeilinę šventę„, - ne kartą akcentavo Klaipėdos sporto vadovė R. Rumšienė.

Olimpinės dienos šventėje už vandens sporto šakas atsakingas Klaipėdos irklavimo centro direktorius Liudvikas Mileška teigė, kad į sporto rungtis bus siekiama įtraukti kuo daugiau eilinių miestiečių.

„Klaipėda - jūrinis miestas, tad stengsimės perteikti ir vandens sporto šakos tradicijas. Olimpinės dienos šventei ruošiamės itin atsakingai“, - akcentavo jis.

Į Olimpinės dienos šventę įsilies praėjusiais metais labai pasisekęs Vandens sporto šakų festivalis.

 

Atgal