Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Muzika kitaip

 

Violončelės atkeliavo ir į Senąjį turgų

 

(1)

Violončelės atkeliavo ir į Senąjį turgų nuotrauka, foto

 

© Dalios BIKAUSKAITĖS nuotr.

Šeštadienis – paskutinė tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio konkurso, trukusio visą savaitę Klaipėdoje, diena. Violončelės garsus buvo galima išgirsti ir netikėtose vietose – viešbučiuose, kavinėse, bibliotekoje ar koplyčioje.

Žinojau, kad šeštadienį violončelininkai koncertuos Senajame turguje. Žmonių daug, juk turgaus diena. Kaip surasti tą vietą, kurioje bus koncertuojama? Pamačiau vyrą, ant nugaros besinešantį violončelės futliarą, ir sekiau iš paskos. O jis, pasirodo, užsienietis, užėjo į halę tiesiog nusipirkti gerti, ir vis dėlto buvo violončelės festivalio dalyvis.

Scena buvo įrengta ant sustumtų prekystalių. Ne tik violončelininkai grojo kūrinį, vyko performansas. Tarp prekystalių grakščiai judėjo Klaipėdos senjorai, bandydami muziką perteikti judesiu, dailininkas Simas Žaltauskas gyvai tapė dviejų metrų aukščio ir dviejų metrų pločio turgaus „portretą“. Vieni žmonės klausėsi, kiti klausydamiesi apsipirkinėjo. Nieko apie šį festivalį negirdėjusiems atsirado galinčių paaiškinti, kad tai - ne rinkimų šou, kad vyksta festivalis.

„Tai mūsų draugystės su Klaipėdos senjorais programa. Norime turgaus erdvėje sujungti violončelę su šiuolaikišku senjorų judesiu. Patys nežinome, kas bus, improvizuosime“, - sakė violončelininkas Mindaugas Bačkus, vienas iš dvylikos koncertavusių turguje violončelininkų iš keturių šalių, prieš prasidedant pirmajam performansui. Vėliau sekė ir antrasis, ir trečiasis.

Performanso idėjos autoriai – Agnija Šeiko ir M. Bačkus. Dalyvavo Šeiko šokio teatro neprofesionalių šokėjų bendruomenės atstovai. Po pirmojo pasirodymo žiūrovai negailėjo plojimų.

 

Atgal