Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Olimpinės dienos šventė

 

 

Klaipėdoje - per 100 nemokamų sporto veiklų

Klaipėdoje - per 100 nemokamų sporto veiklų nuotrauka, foto

DVIGUBA ŠVENTĖ. Akimirka iš praėjusiais metais vykusio pirmojo Vandens sporto šakų festivalio. Šiemet šis gražus renginys įsilies į Olimpinės dienos renginių programą.

© Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Pirmą kartą Klaipėdoje vyksianti Olimpinės dienos šventė planuojama masiškiausia per visą istoriją - ketinama pasiūlyti per 100 nemokamų sporto veiklų. Šis unikalus ir vienas didžiausių Lietuvoje sporto renginių vyks jau po penkių savaičių - birželio pirmąją.

„Jau yra patvirtintos 102 skirtingos sporto veiklos, rungtys, dar iš penkių laukiame patvirtinimo“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė.

Dalyviams - dovanos

Renginio organizatoriai pasidžiaugė, kad tarp nemokamų veiklų bus ir tradicinių - krepšinis, futbolas, irklavimas ar boksas - ir kur kas egzotiškesnių - aištokas, bočia, petankė, lakrosas ar ritinis. Taip pat savo sporto šakas pristatys Lietuvos parolimpinis komitetas ir Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas.

Norint į sporto rungtis įtraukti kuo daugiau miestiečių, renginio dalyviams bus išduodami dalyvio pasai, kuriuose bus pažymėtos rungčių vietos ir išdėstyta sporto šakų įvairovė.

Visi miestiečiai ir svečiai, dalyvaudami nemokamose sporto rungtyse, rinks taškus ir pagal surinktų taškų kiekį (viskas bus sumuojama dalyvio pase) galės laimėti įvairių prizų - nuo sportinių kepuraičių, medalių, marškinėlių iki sportinių krepšių ar kitų suvenyrų.

Klaipėda sporto rungčių dalyviams yra paruošusi kvietimų į Lietuvos jūrų muziejų, taip pat ruošiama staigmena - jūrų orkestras.

„Norisi, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie šią olimpinius principus propaguojančią sporto šventę ir joje dalyvautų. Klaipėda visus svečius priims svetingai ir pasistengs sukurti išties neeilinę šventę„, - ne kartą akcentavo Klaipėdos sporto vadovė R. Rumšienė.

Olimpinę dieną Klaipėdoje organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kartu su LOF (Lietuvos olimpiniu fondu) ir Klaipėdos miesto savivaldybe.

Klaipėda to neregėjo

Olimpinė diena vyko Vilniuje, Kaune, Alytuje, Šiauliuose ir Panevėžyje, o Klaipėdoje organizuojama pirmą kartą.

Praėjusią vasarą Olimpinė diena vyko Panevėžyje ir joje dalyvavo 28 tūkst. žmonių. Jie išbandė jėgas 70-yje skirtingų sporto šakų. Tikimasi, kad Klaipėdoje dalyvių ir žiūrovų bus dar daugiau.

„Olimpinė diena dar kartą pateisina savo kaip didžiausios Lietuvoje sporto šventės vardą, - sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. - Džiugu, kad kasmet auga ne tik dalyvių, bet ir sporto organizacijų susidomėjimas šiuo renginiu. Neabejoju, kad savo mėgstamą sportinę veiklą Klaipėdoje ras kiekvienas, todėl laukiame dar vieno rekordinio dalyvių antplūdžio.“

Organizatoriai pasidžiaugė, kad Olimpinėje dienoje renginio dalyviai galės ne tik patys išbandyti aibę sporto šakų, bet ir dalyvauti vaikų, lietuviškos Olimpinės mylios (1988 metrai) ir „Affidea“ 5 km bei 10 km bėgimuose ar mėgėjiškos žūklės varžybose, stebėti breiko turnyrą ir jėgos ištvermės varžybas „LTeam Throwdown“.

„Džiaugiamės, kad vis daugiau sporto federacijų įsitraukia į šį masinį sporto renginį. Olimpinėje dienoje rengiamos ne tik olimpinės rungtys, todėl apie kai kurias veiklas žmonės sužino tik pačioje sporto šventėje. Šis renginys visoms federacijoms yra puiki galimybė sudominti sporto aistruolius“, - akcentavo Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktorius Mantas Marcinkevičius.

Kaip ir kasmet renginį vainikuos populiariausių Lietuvos atlikėjų koncertas, o vakare Baltijos jūros paplūdimyje bus surengtos sveikuoliškos dūzgės.

Pagrindinis Olimpinės dienos renginio veiksmas vyks Klaipėdos centre - palei Danės upės krantinę, Teatro ir Atgimimo aikštėse.

Atgal