Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Vaikams pigiau

 

 

Pradinukams – lengvatinis metinis bilietas 

Palmira Martinkienė

Palmira Mart 
2019-03-27

 

Jei Klaipėdos miesto politikai pritars, jau nuo naujųjų mokslo metų į mokymo įstaigas visi 1-4 klasių mažieji klaipėdiečiai visuomeniniu transportu galės važiuoti beveik veltui, t.y. įsigiję vos 10 eurų kainuojantį nuolatinį metinį elektroninį bilietą.

Trečiadienį tam pritarė posėdžiavę Klaipėdos savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariai.

Įsigiję 10 eurų kainuojantį nuolatinį metinį bilietą, pradinukai juo galės naudotis tik mokslo metų laikotarpiu. Martyno Vainoriaus nuotr.

Tiesa, esama ir šiokių tokių išlygų – važiuoti už minėtą simbolinę kainą pradinukai nuo šių metų rugsėjo 1 d. galės tik darbo dienomis ir tik 9 mėnesius, t.y. tik mokslo metų laikotarpiu. Lengvatinis pradinukų vardinis bilietas taip pat negalios savaitgaliais bei švenčių dienomis.

Viliamasi, jog ši lengvata paskatins jaunuosius klaipėdiečius savarankiškai naudotis miesto visuomeniniu transportu, kartu sumažindama automobilių spūstis, tėveliams į  mokyklas vežiojant savo atžalas.

Pasak projektą pristačiusio miesto Transporto skyriaus vedėjo Rimanto Mockaus, buvo paskaičiuota, jog kompensuoti keliones miesto viešuoju transportu pradinukams ištisus metus būtų per sunki našta savivaldybės biudžetui.

Nes jei siūlymui pritars miesto Taryba, vien tik minėtai lengvatai įgyvendinti iš miesto biudžeto teks atseikėti 194 tūkst. eurų.

Atgal