Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Kas buvo kai bulvių nebuvo

 

 

Pristatys pirmąją lietuvišką kulinarinę knygą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda 
2019-03-26

 

„Šiais laikais nemažai diskutuojame apie Lietuvos virtuvę, lietuvišką gastronominį tapatumą. Dažnas klausiame, kokie gi tie tikrieji lietuviški patiekalai? Jei ne cepelinai, ne kugelis ir ne bulviniai blynai, tada kas? Ši knyga – tarsi lietuviškos virtuvės fotografija, parodanti ją tokią, kokia ji buvo iki bulvinių patiekalų paplitimo“, – sako istorikas Rimvydas Laužikas, vienas iš Liudvikos Didžiulienės-Žmonos knygos „Lietuvos gaspadinė, arba Pamokinimai, kaip prigulinčiai suvartoti Dievo dovanas“ sudarytojų.

Knygos pristatymas  Klaipėdoje vyks ketvirtadienį, kovo 28 d. 18 val. Imanuelio Kanto bibliotekos „Pempininkų” filiale.

Lietuvybės puoselėtojos Liudvikos Didžiulienės-Žmonos knyga yra pirmoji žinoma gastronominė knyga lietuvių kalba. Ji parašyta dar XIX a. pabaigoje – išskirtiniu laikotarpiu, kai formavosi šiuolaikinė lietuvių tauta, buvo ruošiamasi atkurti Lietuvos valstybingumą.

Pirmąkart išleista prieš 125-erius metus, dabar knyga atgimsta naujai. Originalūs L. Didžiulienės-Žmonos receptai, papildyti vertingais istorikų Anželikos ir R. Laužikų komentarais, turėtų sužadinti ne tik gurmanų smalsumą.

Atgal