Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Kaip išleisti gerą knygą?

 

Per valandą suaukojo pinigus knygai

2019-03-22, 15:49

Aušra Pilaitienė, „Lietuvos rytas“

Per valandą suaukojo pinigus  knygai nuotrauka, foto

G.Grajauskas baltarusių poetės knygos išleidimą lietuviškai vadina stebuklu.

© lrytas.lt nuotr.

Neprireikė nė valandos, ir buvo surinkta visa suma, reikalinga baltarusių poetės eilėraščių knygai išleisti. Perskaitę žinią feisbuke pinigus suaukojo žmonės – būsimieji knygos skaitytojai. Prabėgo tik du mėnesiai ir knyga „Tiras „Biblio“ jau išleista.

Kitą savaitę ji bus pristatoma Vilniuje ir Klaipėdoje. „Kai kurie dalykai nutinka gyvenime lyg netyčia – be didelių pastangų.

Atrodo, lyg tiesiog staiga būtų atėjęs tam laikas ir kažkas įjungė žalią šviesą – važiuojam! Išleisti Lietuvoje eilėraščių vertimų knygą nėra paprasta.

Reikia susirasti leidyklą, kuri ryžtųsi to imtis, rašyti paraišką finansavimui ir tikėtis, kad projektą palaimins ekspertai ir pinigai bus skirti. Jei eilėraščių autorė – beveik niekam nežinoma poetė iš Baltarusijos, galimybės faktiškai jokios.

Žinau, bandžiau“, – sakė klaipėdietis poetas, vertėjas, dramaturgas Gintaras Grajauskas. Vieną sausio vakarą apie tai jis parašė savo feisbuko paskyroje, pernelyg nieko nesitikėdamas.

Pateikė keletą savo išverstų Sabinos Brilo tekstų. Pasakė, kad labai norėtų išleisti šią knygą ir gal kas nors galėtų prisidėti.

Neprireikė nė valandos, ir visa nemenka knygos leidimui reikalinga suma buvo paaukota. Visa tai G.Grajauskas vadina gražiu stebuklu ir džiaugiasi prie jo prisidėjęs.

Atgal