Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Klaipėdos miesto ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikata - kas naujo?

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kasmet vykdo ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos stebėseną. Atlikus 2018 m. Klaipėdos miesto ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų profilaktinių sveikatos duomenų analizę, paaiškėjo, kad svarbiausios vaikų sveikatos problemos išlieka tos pačios, kaip ir praėjusiais metais: regėjimo sutrikimai, simptomai ir nenormalūs klinikiniai bei laboratoriniai radiniai,  įgimtos formavimosi ydos bei psichikos ir elgesio sutrikimai.

Vaikų sveikatos būklės analizės rezultatai rodo, jog visiškai sveiki yra 15,5 proc. ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų (1,1 proc. daugiau lyginant su praėjusiais mokslo metais), didžiausia tokių vaikų dalis yra lopšelio grupėse – kas penktas vaikas (20,4 proc.). Dažniausiai jauniesiems klaipėdiečiams nustatomi regėjimo sutrikimai (58,4 proc. vaikų), simptomai, požymiai ir nenormalūs klinikiniai radiniai (31,3 proc.), įgimtos formavimosi ydos (19,5 proc.) bei psichikos ir elgesio (12,3 proc.) sutrikimai.

 Dažniausiai regos sutrikimai buvo diagnozuoti priešmokyklinio ugdymo grupės (šešiamečiams) vaikams. Daugiausiai pakitimų ir nenormalių klinikinių bei laboratorinių radinių, iš kurių dominuoja širdies ūžesiai ir širdies tonai, taip pat nustatyta priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams. Daugiausia įgimtų formavimosi ydų (atvira arba išlikusi ovalinė anga, prieširdžių pertvaros defektai, įgimta plokščia pėda) turi lopšelio grupės vaikai – kas ketvirtas. Daugiausia psichikos ir elgesio sutrikimų, iš kurių dominuoja kalbos ir kalbėjimo raidos sutrikimai, turi darželio grupės vaikai. Su antsvorio problemomis susiduria 1,3 proc. Klaipėdos miesto ikimokyklines ugdymo įstaigas lankančių vaikų, o 0,2 proc. yra nutukę. Lyginant su praėjusiais metais per didelį svorį turinčių vaikų skaičius nežymiai sumažėjo.

Visuomenės sveikatos specialistai primena, jog kasmetiniai vaiko sveikatos tikrinimai padeda laiku diagnozuoti ligas ir sutrikimus bei jų išvengti. Nuolat profilaktiškai tikrinant vaiko sveikatą galima stebėti, ar jo būklė atitinka būdingas jo amžiaus augimo ir vystymosi normas. Nustačius pakitimus, reikia imtis veiksmingų priemonių sveikatos problemoms spręsti.

Išsami ikimokyklinio amžiaus vaikų profilaktinių duomenų analizė pateikiama ataskaitoje: http://www.sveikatosbiuras.lt/files/Main/files/Ikimokyklinuk%C5%B3%20profilaktiniai_2018-2019m.m..pdf

Atgal