Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Neregėtas aikštynas Klaipėdoje

 

 

Klaipėdoje planuojamas dar neregėtas sporto aikštynas

Klaipėdoje planuojamas dar neregėtas sporto aikštynas nuotrauka, foto

PIRMIEJI. Pirmosios parkūro aikštelės Baltijos šalyse yra įrengtos Estijoje ir Latvijoje. Šias sportinio tipo ir vaikų žaidimų aikšteles pamėgo vietinis jaunimas bei aktyviai jas naudoja. Teigiama, kad Lietuvoje kol kas panašios kokybės parkūro aikštelės nėra. Klaipėda mūsų šalyje panašią aikštelę galėtų įrengti pirmoji.

© „Fixman LT“ nuotr.

Klaipėdos centre, prie Simono Dacho progimnazijos, turėtų iškilti iki šiol mūsų mieste neregėtas lauko sporto aikštynas, pritaikytas aktyvaus sporto (parkūro) atstovams. Daugiau nei 965 kv. m plote planuojama įrengti sporto, kopimo, laipiojimo, laisvalaikio, bėgiojimo ir šuolio į tolį erdves.

Toks projektas antradienį buvo pristatytas Klaipėdos miesto savivaldybėje.

Planuojama projekto vertė apie 175 tūkstančius eurų.

Simono Dacho progimnazijos vidinio kiemo erdvę planuojama padalinti į 5 zonas: aktyvaus sporto (parkūro, 277 kv. m), kopimo (38 kv. m ), laipiojimo (51 kv. m), laisvalaikio (113 kv. m), bėgimo ir šuolio į tolį (132 kv. m).

VIETA. Dar šiemet šioje vietoje, Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos vidiniame kieme, turėtų iškilti aktyvaus sporto (parkūro) atstovams pritaikytas aikštynas.

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Pagal projektą, aikštyne turėtų būti išlieta dvisluoksnė granulių danga, guminės plytelės šachmatams, nuogrindos ir trinkelės aplink pastatą.

„Turėtų būti ir kryžiukų nuliukų žaidimas. Yra suprojektuota įrengti spintą, kuri lauko sąlygomis būtų pritaikyta laikyti įvairius kitus žaidimų įrenginius. Vaikai patys galėtų juos pasiimti ir naudotis“, - teigė projektą pristačiusi UAB „Fixman LT“ direktorė Inga Liudvinavičienė.

Planuojama įrengti du 30 m bėgimo takus. Jų gale yra guminės paminkštintos sienelės, kad labai įsibėgėjus nebūtų patirta didelių traumų.

„Kadangi tai mokyklos aikštelė, 6-14 metų moksleiviams tuo metų aktualiausia yra kopimai, gaudymai, balansavimai, šokimai, greitis, įvairūs triukai ir panašiai. Pagal tyrimą, išaiškėjo, kad įrenginiai neturėtų būti labai spalvingi, nes tokio amžiaus moksleiviams nebereikia žaidimų aikštelės, o reikia kažko, kas juos patrauktų, kas paskatintų veikti. Moksleiviai nori sportuoti ne tik kūno kultūros pamokose, bet ir užsiimti sportine ar aktyvia veikla ir po pamokų„, - teigė I. Liudvinavičienė.

Vien parkūrui planuojama įrengti per 20 skirtingų įrenginių. 

Projekto pristatyme dalyvavęs Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas akcentavo, kad įrengiant aikštyną reikėtų atsižvelgti į saugumo ir įrenginių kokybės reikalavimus.

„Svarbu, kad viskas būtų įrengta kokybiškai. Juk čia mokykla, vaikai, tad saugumas taip pat labai svarbu. Geriau atlikti viską apgalvojus, kad vėliau nekiltų nemalonumų. Norisi, kad šiais įrenginiais mūsų vaikai naudotųsi ilgus dešimtmečius“, - akcentavo S. Budinas. 

Yra tikimybė, kad šio sporto aikštyno įrengimo darbai galėtų būti pradėti dar šį pavasarį, o baigti rudenį.


 

Informacija

Parkūras (pranc. „parkour“ - distancija, kliūčių ruožas) - sportinio tipo veikla, kurios pagrindinis principas yra judėjimas, patekimas iš vienos vietos į kitą kiek įmanoma greičiau ir efektyviau. Viskas aplinkui traktuojama kaip kliūtys, kurias siekiama įveikti pasikliaujant vien savo galimybėmis.
Parkūras atsirado 1987 m., jo pradininkais laikomi David Belle ir Sébastien Foucan. Parkūre naudojamos gimnastikos, lengvosios atletikos, kovos menų ir kitos technikos, remiamasi tam tikra suvokimo filosofija. Žmonės, užsiimantys parkūru, vadinami „treiseriais“ (pranc. traceur).
Parkūro šūkis - nėra ribų, yra tik kliūtys, kurias galima įveikti. Parkūras - gyvenimo filosofija ir judėjimo menas.
Parkūras - tai stilinga sporto šaka, skatinanti net tinginčius ir nemėgstančius daug judėti išbandyti savo jėgas, atliekant įvairius triukus.

Atgal