Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Sporto metai Klaipėdoje

 

 

Klaipėda atsisveikina su Europos sporto miesto vardu

Klaipėda atsisveikina su Europos sporto miesto vardu nuotrauka, foto

SPAUDOS KONFERENCIJA. Apie prabėgusius Klaipėdos sporto metus pasakojo Jūratė Grubliauskienė, Rasa Rumšienė ir Vytautas Grubliauskas.

© Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Jau šį sekmadienį nuo 17 val. Žvejų rūmuose (Taikos pr. 70, Klaipėda) vyks iškilminga „Klaipėdos - Europos sporto miesto“ uždarymo šventė. Per renginį, kuriame netrūks įvairių Klaipėdos sporto kolektyvų pasirodymų ir klaipėdiečių muzikos programos, bus apdovanoti ir judriausios įmonės atstovai, ir judriausia senjorų organizacija.

Renginį ves grupės „B’Avarija“ narys Juozas Liesis ir aktorė Eglė Jackaitė, koncertuos grupė „B’Avarija“, šou programą pagyvins Klaipėdos universiteto ir „Neptūno“ šokėjų grupė „Leader dance“, Klaipėdos „Viesulo“ gimnastės, „Gracijos“ sportinės aerobikos, meninės gimnastikos, „Okinavos“ karatistų ir kiti klaipėdiečių kolektyvų pasirodymai.

„Sportininkai visus metus plušėjo, o dabar galės atsipūsti ir širdį pamaloninti muzika ir šokių pasirodymais“, - sakė penktadienį Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko svetainėje vykusioje spaudos konferencijoje šio renginio programą pristatę Sonata ir Henrikas Žižiai, o apie prabėgusius Klaipėdos sporto metus plačiau papasakojo V. Grubliauskas, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė bei Klaipėdos savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė.

„Simboliška, kad „Klaipėdos - Europos sporto miesto“ atidarymo šventė vyko 2018 metų sausio 13 dieną, tad ir uždarymas vyks lygiai po metų sausio 13 dieną„, - pabrėžė J. Grubliauskienė.

Arti 100 sporto renginių

Klaipėdos meras pastebėjo, kad 2018-ieji metai nespėjo prailgti, nes sporto renginių gausa ir tempas neleido miestiečiams ir miesto svečiams nuobodžiauti.

Į Savivaldybės administracijos sudarytą 2018 metų varžybų ir sportinių renginių sąrašą buvo įtraukta per 70 įvairiausių priemonių - nuo reprezentacinių tarptautinių profesionalaus sporto varžybų iki pavienių entuziastų iniciatyvų aktyviam poilsiui skatinti, tačiau vyko net daugiau - apie 90 sporto renginių.

Renginių skaičius viršijo numatytą planą, įvyko daug stambių sporto renginių, tokių kaip pasaulio rankinio čempionato atranka, Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyras, tarptautinis regbio turnyras, Bėgimas Laisvės gynėjų dienai paminėti, atidarytas daugiafunkcis vandens sporto kompleksas, pirmą kartą organizuoti sportiniai festivaliai ir kiti konkursai - apie trečdalis veiklų buvo ilgalaikės ir tęstinės, trukusios visus metus.

V. Grubliausko teigimu, svarbiausia, kad pasiekti rezultatai taptų paskatinimu tęsti pradėtas veiklas.

„Visus 2018 metus mieste vyko sportiniai renginiai, įvairios iniciatyvos, į kurias itin gausiai įsitraukė bendruomenė. Paskatinti sportuoti kuo daugiau klaipėdiečių ir buvo pagrindinis Sporto metų tikslas, turintis didžiausią išliekamąją vertę. Žinoma, labai svarbu ir geros sporto infrastruktūros kūrimas, kam taip pat skirta daug dėmesio: duris atvėrė tarptautinius standartus atitinkantis baseinas, įrengtas BMX dviračių, riedučių ir riedlenčių parkas, buvo tvarkomi mokyklų sporto aikštynai, pradėta Irklavimo bazės rekonstrukcija, o darbai sulig Sporto metų pabaiga nesibaigia“, - teigė Klaipėdos meras.

Priminsime, kad vienas iš iniciatorių, kad Klaipėda taptų Europos sporto miestu buvo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas. Jis ne kartą akcentavo, kad kuo aktyvesnis žmogus, kuo jis daugiau juda, sportuoja, tuo mažiau serga, būna žvalesnis, geresnės nuotaikos ir darbingesnis.

„Sportas - geriausia investicija į ateitį, nes visi puikiai žinome, kiek kainuoja sveikatos apsauga“, - akcentavo S. Budinas.

Taps tradicija

Po „Klaipėdos - Europos sporto metų“ vėliava mūsų mieste pirmą kartą vyko vandens sporto šakų festivalis Danės upėje, vasaros paplūdimio sporto šakų festivalis, Žiemos sporto šakų festivalis, dvikovinių sporto šakų ir sunkiosios atletikos festivalis, neįgaliųjų festivalis ir dar daugybė dalyvių bei žiūrovų sutraukę sporto renginiai.

„Svarbu tai, kad šie renginiai išjudino ir į sporto sūkurį įtraukė ir eilinius miestiečius. Daugelis pajuto šį stiprų sporto gūsį ir suformavo tokį gyvenimo būdą, kad sveikatai palankus fizinis aktyvumas tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. Tikimės, kad dalis šių renginių taps tradiciniais ir jų programa bei dalyvių skaičius net plėsis“, - kalbėjo V. Grubliauskas, R. Rumšienė ir J. Grubliauskienė.

Siekiant paskatinti uostamiesčio vaikus rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, formuoti teisingą požiūrį į savo sveikatą, draugiškai leisti laiką kartu su klasės draugais, šeima ir bendruomene, buvo organizuoti sporto ir sveikatingumo konkursai „Judriausia klasė“ ir „Judriausias darželis“.

Siekiant, kad visų tikslinių amžiaus grupių gyventojai būtų įtraukti į sveikatinančias fizinio aktyvumo veiklas, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras jau trečius metus iš eilės kvietė visas uostamiesčio įmones dalyvauti konkurse „Judriausia įmonė 2018“, kurio tikslas - skatinti darbuotojus rūpintis savo sveikata, o įmonės vadovus prisidėti prie darbuotojų sveikatos palaikymo bei gerinimo, didžiausią dėmesį skiriant darbuotojų judėjimui.

Šie metai neapsiėjo ir be naujovių: organizuotas konkursas „Judriausia senjorų organizacija“.

Dėmesys sporto infrastruktūrai

Pasibaigus Sporto metams Klaipėdos sporto vadovė R. Rumšienė pasidžiaugė, kad didelis dėmesys buvo skirtas sporto infrastruktūrai.

„Pirmą kartą buvo parengta ir patvirtinta penkerių metų programa pagal kurią iki 2022 metų yra planuojama atnaujinti, modernizuoti visus sporto aikštynus prie Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų. 2018 metais jau buvo sutvarkyti aikštynai prie Gedminų, Hermano Zudermano, „Žemynos“, Vydūno ir Vytauto Didžiojo gimnazijų. Darbai bus tęsiami toliau, bus atnaujinami ir kiti aikštynai“, - pabrėžė R. Rumšienė.

Ji pasidžiaugė, kad 2018 metais buvo atidarytas Klaipėdos miesto daugiafunkcis 50 metrų ilgio baseinas.

„Klaipėdos miesto savivaldybė turėjo galimybę sudaryti sąlygas antrųjų klasių mokiniams vietoje 18 pamokų mokytis plaukti 32 valandas. 2019 m. planuojama apmokyti plaukti apie 2020 antrųjų klasių mokinių. Taip pat buvo sudarytos sąlygos neįgaliesiems, senjorams, sportininkams ir plaukimo veteranų rinktinei naudotis Klaipėdos miesto daugiafunkcio sveikatingumo centro paslaugomis nemokamai. Buvo patvirtinti šių asmenų grupių atrankos kriterijai ir teikiamų paslaugų suteikimo apimtys“, - akcentavo R. Rumšienė.

Pasiruošta ir netrukus prasidės Futbolo mokyklos ir baseino pastatų konversija - rekonstruojant nenaudojamą pastato (baseino) dalį bei pritaikant jį bendruomeninei veiklai. Taip pat bus naujai įrengiami sporto aikštynai, stadionas, futbolo aikštės, visas stacionarus inventorius, apšvietimas, lauko treniruoklių, poilsio ir žaliosios zonos, sutvarkomos prieigos.

Pradėtas Irklavimo bazės (Gluosnių skg. 8) modernizavimas. Planuojama 2019 m. užbaigti rekonstruoti esamas patalpas, pritaikant administracinei paskirčiai ir sportininkų reikmėms, ūkinės paskirties patalpose įrengti fizinio pasirengimo patalpas, sutvarkyti teritoriją.

Sąjūdžio parke įrengtas vienas didžiausių Lietuvoje BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių parkas, kuris sulaukia didžiulio populiarumo tarp aktyvaus laisvalaikio mėgėjų.

2018 metais buvo suprojektuota šiuolaikiška sporto salė, pritaikyta įvairioms sporto šakomis: krepšiniui, tinkliniui, rankiniui, salės futbolui ir kt. komandinio sporto šakoms bei gimnastikai ir badmintonui. Sporto salėje bus numatyta 400-800 žiūrovų vietų. Planuojama A+ pastato energinė klasė. Pastatas bei teritorija bus pritaikyta žmonių su negalia reikmėms. Šiemet planuojama pradėti vykdyti rangos darbų viešųjų pirkimų procedūras, o 2020 m. - naujos salės statybą.

Siekiant efektyvesnės sportininkų rengimo sistemos kūrimo planuojama 2019 m. parengti Sporto bazių infrastruktūros plėtros poreikio pagal sporto šakas galimybių studiją, įvertinant esamą sporto bazių infrastruktūrą ir jau pradėtus įgyvendinti naujus projektus.

Projektų tęstinumas

2018 metais taip pat įsigaliojo nauja sporto projektų ir programų finansavimo iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšų tvarka. Programų finansavimui yra nustatytas trimetis finansavimas. Sporto organizacijoms bus sudarytos sąlygos jaustis saugiai dėl jų veiklos tęstinumo. Didelis dėmesys skiriamas ilgalaikiam vaikų ir jaunimo ugdymui bei sportinio mokomojo proceso užtikrinimui nevyriausybinėms bei viešosioms sporto organizacijoms.

Stipendijos perspektyviems Klaipėdos miesto sportininkams. 2018 metais patvirtinta nauja Klaipėdos miesto savivaldybės stipendijų skyrimo perspektyviems sportininkams tvarka. Atnaujinti stipendijų skyrimo kriterijai ir mokėjimo sąlygos. Sportininkų amžius, kuriems gali būti skiriamos stipendijos nuo 14 m. - iki 29 m. Pagal naująjį tvarkos aprašą stipendijas galės gauti ir neįgalieji. Mažiausia stipendija 1 sportininkui 1 mėn. siektų 114 Eur, o didžiausia - 418 Eur.

Nuo 2018 metų rugsėjo 1 d. įsteigta pirmoji sporto klasė (32 mokiniai) Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Joje mokosi 9 sporto šakų atstovai: krepšinio, futbolo, tinklinio, imtynių, irklavimo, plaukimo, lengvosios atletikos, ledo ritulio, jojimo. Šių metų rudenį planuojama įsteigti ir antrąją sporto klasę.

Neatlygintinai suteikiamos sporto bazės sporto renginiams organizuoti. Nuo 2018 metų sporto renginiams, kurie nacionaliniu bei tarptautiniu mastu reprezentuoja Klaipėdos miestą, per metus 200 val. sporto bazės yra suteikiamos neatlygintinai. Sprendimą dėl neatlygintinų sporto bazių suteikimo priima Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija.

Kalbant apie ateities planus, svarbu paminėti, kad be įvairių jau įgyvendinamų tęstinių veiklų, kurias jau spėjo pamėgti uostamiesčio gyventojai ir kurie tapo savotiška gerąja praktika, planuojama tęsti Sporto metais „gimusias“ ir miesto bendruomenei patikusias iniciatyvas, tokias kaip Vandens sporto šakų, neįgaliųjų bei paplūdimio sporto šakų festivaliai.

Sportininkai visus metus plušėjo, o dabar galės atsipūsti ir širdį pamaloninkti muzika ir šiokių pasirodumais.

Svarbu tai, kad šie renginiai išjudino ir į sporto sūkurį įtraukė ir eilinius miestiečius. Daugelis pajuto šį stiprų sportinį gūsį ir suformavo tokį gyvenimo būdą, kad sveikatai palankus fizinis aktyvumas tapo neatsiejama gyvenimo dalimi.

Atgal