Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Kas nutiktų, jei ...?

 

Kas nutiktų, jei ištiktų grėsmė SGD stočiai?

Pratybos rengiamos pagal projektą „Ekstemaliųjų situacijų poveikio švelninimas Baltijos jūros regiono programa 2014-2020“.

„Vakarų ekspresas“, Jonas Valaitis 2018-10-20 11:31 , 

Melnragėje, Suskystintų gamtinių dujų (SGD) paskirstymo stotyje, iš sunkvežimio išlipęs neadekvatus vyras pagrasino sukelti sprogimą, o netrukus įmonėje kilo gaisras. Tai – tik iš anksto suplanuotų pratybų, kurias vykdė pareigūnai, scenarijus. O jei išties kiltų tikras pavojus, kaip į jį reaguotų specialiosios tarnybos? Ketvirtadienio rytą į SGD paskirstymo stotį suvažiavo visos specialiosios tarnybos. Pareigūnai tramdė neadekvatų vyrą, sužalojusį jį raminti mėginusį kitą vairuotoją ir grasinusį susprogdinti terminalą. Į įvykio vietą iškviesta policija, netrukus pasirodė ir „Aro“ pareigūnai. Pasigirdo kurtinantis trenksmas. Gausios pareigūnų pajėgų pajėgos sučiupo ir sulaikė vyrą. Tačiau netikėtai pastebėti dūmai autodujovežyje, rastas gulintis sužalotas žmogus, tad pasitelktos ugniagesnių gelbėtojų ir medikų pajėgos, kurios gaisrą neutralizavo. Taip pratybų metu buvo išbandytos modernios įmonės ir ugniagesių gelbėtojų gesinimo sistemos. „Jei tai išties įvyktų, tikrai būtume pasiruošę, tačiau, žinoma, sutelktume daug gausesnes pajėgas“, – tikino Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APGV) viršininkas Marius Gabenis. Jis džiaugėsi operatyviu ugniagesių gelbėtojų darbu ir tikino, kad visų pratybų metu nebuvo užfiksuota jokių akivaizdžių trūkumų. Priešingai – ugniagesiai gelbėtojai greitai lokalizavo gaisrą, panaudojo visas reikiamas priemones.

Panašios, tik kur kas mažesnio masto pratybos vyko ir Klaipėdos „Vitės“ progimnazijoje. Čia civilinės saugos pareigūnai stebėjo, kaip pavojaus metu ekvakuojami mokiniai ir personalas. Pratybos rengiamos pagal projektą „Ekstemaliųjų situacijų poveikio švelninimas Baltijos jūros regiono programa 2014-2020“. Jų tikslas – sumažinti didelio masto nelaimes ir ekstremaliąsias situacijas Baltijos jūros regiono uostose. Bendras projekto biudžetas yra 4,4 miln. eurų. Klaipėdos APGV tenkanti dalis – 235 040 eurų.
 

 

Atgal