Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Kinija nori Klaipėdos?

 

 

Kinams pristato Klaipėdos uostą ir visą transporto sektorių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda 
2018-10-09

 

Susisiekimo ministerija praneša, kad Kinijai įgyvendinant Naujojo Šilko kelio – „Vienos juostos, vieno kelio“ iniciatyvą šia tema Vilniuje surengtas tarptautinis seminaras bei Kinijos tarptautinės ekspeditorių asociacijos ir Rytų–Vakarų transporto koridoriaus asociacijos atstovų susitikimas su šios ministerijos vadovais.

Šiandien ir rytoj svečiai susitiks su Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA, Kauno ir Klaipėdos laisvųjų ekonomikos zonų bei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovais.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Susisiekimo ministerijoje viešėjusiems svečiams – Kinijos tarptautinių krovinių ekspeditorių asociacijos (CIFA) generaliniam sekretoriui Liu Xuede, Kinijos Zhejiang universiteto Jūros logistikos ir laisvosios prekybos salų tyrimų centro direktoriui prof. Paul Tae-Woo Lee ir „China Merchants“ Kinijos–Baltarusijos komercijos ir logistikos korporacijos bei „Didžiojo akmens“ industrinio parko atstovui Mao Cong – pristatytas Lietuvos susisiekimo sektorius bei šalies transporto ir logistikos stipriosios pusės.

 
post banner

„Lietuvos sėkmė transporto ir logistikos srityje priklauso nuo gebėjimo reaguoti į naujas ekonominio bendradarbiavimo galimybes, investicijų srautus bei globalios ir regioninės prekybos tendencijas. Geografiškai būdama ties Kiniją ir Europą jungiančiu transporto koridoriumi, Lietuva siekia būti konkurencinga tarptautiniame lygmenyje ir pasiūlyti naujų iniciatyvų, atitinkančių naujausias plėtros kryptis“, – pranešime spaudai cituojamas susisiekimo viceministras Ričardas Degutis.

Pasak jo, krovinių srautams tarp Kinijos ir Europos aptarnauti Lietuvos transporto sektorius siūlo intermodalinių terminalų Vilniuje ir Kaune bei Klaipėdos valstybinio jūrų uosto paslaugas, oro, kelių ir geležinkelių transporto pajėgumus.

Kinijos CIFA asociacijos vadovo Liu Xuede teigimu, Naujojo Šilko kelio plėtra turi tarnauti rinkai, o tarptautinis projektas turi būti naudingas jame dalyvaujančioms šalims. Įvertindamas Lietuvos geografinę padėtį, infrastruktūrą ir ilgalaikius draugiškus šalių ryšius transporto srityje, svečias teigė, kad Lietuva gali tapti transporto ir logistikos tiltu, sujungiančiu Šilko kelio liniją tarp Kinijos ir Europos. Jis taip pat skatino bendromis šalių pastangomis imtis konkrečių žingsnių praktiškai įgyvendinti šį tikslą.

Atgal