Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Nauja kultūra?

 

 

Senamiestį puoš unikali optinė instaliacija?

 2018-10-07, 08:01

IDĖJA. Šveicarų menininkas Felice Varini KKKC Parodų rūmuose pristatė Lietuvoje bei visose Baltijos šalyse unikalią idėją - optinę instaliaciją, kuri galėtų papuošti Klaipėdos senamiestį.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Šią savaitę Klaipėdoje lankėsi šiuolaikinis šveicarų menininkas Felice Varini ir pristatė Lietuvoje bei visose Baltijos šalyse unikalią idėją - optinę instaliaciją, kurią tikimasi įgyvendinti Klaipėdos senamiestyje.

Susitikimą su šiuo metu Prancūzijoje gyvenančiu ir kuriančiu menininku F. Varini inicijavo Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC). Įstaigos direktorius Ignas Kazakevičius teigė apie išskirtinę šio menininko kūrybą jau senokai buvo girdėjęs ir neslėpė neabejojantis, jog, panašią idėją įgyvendinus Klaipėdoje, uostamiestis taptų tikru traukos centru.

„Apibūdinti šio menininko idėją sunku. Tai - optinis menas. Perspektyva perspektyvoje. Šis kūrinys būtų ilgalaikis ir, galima sakyti, netgi taptų galerija po atviru dangumi. Jis taptų turistų lankomu objektu, kurį bus galima pamatyti iš įvairių rakursų„, - idėją bandė apibūdinti I. Kazakevičius.

Pašnekovas neslėpė, kad idėjos įgyvendinimas kainuotų daug, tad reikėtų ne tik miesto pagalbos, bet ir kitų finansinių šaltinių.

Projekto įgyvendinimo kaštai dideli, tačiau dar reikėtų sulaukti gyventojų ar pastatų, ant kurių būtų realizuojamas projektas, savininkų sutikimo bei paveldosaugininkų išvadų.

Šią savaitę vykusiame susitikime su šiuolaikinio meno kūrėju dalyvavusi Klaipėdos miesto savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė teigė, jog F. Varini projektas būtų tik KKKC trienalės pradžia.

„Yra tokia iniciatyva organizuoti atvirų meno erdvių trienalę Klaipėdoje. Galbūt tai galėtų būti čia kažkada vykusio skulptūrų simpoziumo tęsinys“, - teigė N. Laužikienė.

Pasak pašnekovės, F. Varini siūlomas optinio meno projektas esą būtų įdomus ne tik klaipėdiečiams, bet ir miesto lankytojams. Beje, toks objektas būtų vienintelis visose Baltijos šalyse.

„Manau, kad Klaipėdos viešose erdvėse labai trūksta meno objektų, projektų, sieninės tapybos. Taigi reikėtų palaikyti tokias idėjas“, - mintimis dalinosi pašnekovė.

Siekiant įgyvendinti šveicarų menininko projektą, N. Laužikienės manymu, galėtų prisijungti ir verslas. Tikimasi, kad projektą pavyks įgyvendinti jau kitais metais.

Atgal