Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Padės ar nepadės?

 

 

Aptarė universiteto ir miesto bendradarbiavimo perspektyvas

Atvira Klaipėda

Greta Rimeikaitė 
2018-09-26

 

Trečiadienį laikinai Klaipėdos universiteto rektoriaus pareigas einantis Artūras Razbadauskas pokalbiui pakvietė miesto savivaldybės administracijos ir jos kontroliuojamų įmonių vadovus. Buvo diskutuota apie Klaipėdos universiteto ir įmonių bendradarbiavimą bei ateities vizijas.

A. Razbadauskas susirinkusiems pabrėžė, jog net 60 procentų KU biudžeto yra surenkama iš mokslinių projektų. Prie to prisideda ir itin modernus Jūrų tyrimų institutas. Tačiau to neužtenka visiems studentų poreikiams patenkinti. Anot laikinojo KU vadovo, šiuo metu yra bandoma surasti lėšų socialinėms studentų veikloms gaivinti: sporto, infrastruktūros, kultūros sferoms. Ypač pastaroji smarkiai nukentėjo po Menų fakulteto perdavimo Lietuvos meno akademijai.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasidžiaugė, kad pagaliau miestas ir universitetas nori ir gali dirbti kartu. Anot jo, savivaldybė su universitetu turi daug sąlyčio taškų bei yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį: studentams skiria stipendijas bei vertina aktualius jų darbus.

„Esame pasidarę bendradarbiavimo planą tarp miesto ir universiteto, kalbamės apie botanikos sodą, universitetui reikalingus pastatus, apie meno bibliotekos steigimą. Taip pat visada su džiaugsmu priimame praktikai studentus, kurie studijuoja viešąjį administravimą“, – teigė S. Budinas.

Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Leonas Makūnas taip pat sakė, jog jų įmonė ryšį su universitetu palaiko per studentus – nemažai jų bendrovėje atlieka praktiką.

„Per pastaruosius metus pastebėjau, jog labai pasikeitė studentų požiūris į praktiką. Anksčiau studentams užtekdavo tik parašo, o dabar jie nori žinių, domisi viskuo, visur lenda. Nemaža dalis mūsų darbuotojų yra baigę Klaipėdos universitetą“, – sakė L. Makūnas.

Jis taip pat pristatė projektą, prie kurio šiuo metu dirba kartu su studentais – vandens monitoringą. Jo nuomone, elektroniniai prietaisai negali gerai ištirti, ar vanduo yra tinkamas gyventojams, o štai gyvi organizmai – bioorganizmai – gali.

„Šią sistemą pradėjome kurti po truputį ir jau greitai įvairių moliuskų pagalba galėsime stebėti, kiek geras yra mūsų vanduo mieste“, – su pasididžiavimu kalbėjo L. Makūnas.

Rektoriaus patarėja Elida Mantulova susitikimą užbaigė prašydama nepamiršti, dėl ko šiandien čia visi buvo pakviesti.

„Universitetas naudoja pakankamai inovatyvius produktus, įmonės taip pat, tik trūksta bendradarbiavimo. Labai norisi, kad šie susitikimai paskatintų įmones dalintis žiniomis bei įranga su mūsų studentais. Išnaudokime abipusį potencialą ir tokiu būdu kelkime miesto reputaciją“, – ragino E. Mantulova.

Atgal