Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Kas statys Klaipėdoje

 

 

Naujas sporto kompleksas: koncesijos link

Martynas Vainorius 
2018-09-19

 

Klaipėdos Savivaldybės administracija prašys politikų, kad jie leistų pradėti ieškoti koncesininko, kuris savo lėšomis buvusioje II vandenvietėje, Paryžiaus komunos gatvėje, pastatytų ir 23 metus eksploatuotų didžiulį sporto kompleksą, kurį jau siūlyta pavadinti sporto aikštelių baze (SAB).

Preliminariai skaičiuojama, kad į tokį objektą verslas turėtų investuoti apie 11,6 mln. eurų. Savivaldybė savo ruožtu įsipareigotų kasmet nusipirkti paslaugų už  821 tūkst. eurų. Taip iš viso per 23 metus investuotojui būtų sumokėta 18,88 mln. eurų. Pasibaigus sutarčiai objektas pereitų Savivaldybės nuosavybėn.

Savivaldybės administracijos užsakymu UAB „Peritus sprendimai“ parengė investicijų projektą. Jo metu atlikta finansinė rodiklių analizė parodė, jog tokį objektą tikslinga pastatyti ir eksploatuoti koncesijos būdu.

Numatoma, kad sporto komplekse būtų įrengtos dvi rankinio, salės futbolo, teniso, tinklinio, badmintono, krepšinio transformuojamos erdvės; dvi ledo ritulio, dailiojo čiuožimo, greitojo čiuožimo aikštes; penkios skvošo aikštelės; dvi akmenslydžio aikštės bei komercinės ir administracinės patalpos.

Apskaičiuota, kad tokio centro statybai reikėtų dalies buvusios II vandenvietės sklypo – apie 3 ha, kuriuose dabar yra 7 jau nebenaudojami pastatai ir sodas. Klaipėdos savivaldybės valdoma AB „Klaipėdos vanduo“ jau inicijavo sklypo padalijimo procesą. Teigiama, kad jau sprendžiamas ir minėtųjų pastatų išpirkimo klausimas. Jie turės būti nugriauti. Tačiau kartu atkreipiamas dėmesys, jog, pavyzdžiui, aeracijų pastate yra likusios gelžbetonio konstrukcijos, kurios siekia apie 5 metrų gylį.

Minėtajame investiciniame projekte rašoma, kad vienintelis panašus sporto kompleksas pagal kultivuojamų sporto šakų skaičių ir turinį yra Elektrėnų savivaldybės sporto centras. Tiesa, jame dar yra ir baseinas. O vienintelis Lietuvoje privataus kapitalo investicijų analogas galėtų būti DELFI sporto centras Vilniuje.

Kartu pabrėžiama, kad dabar Klaipėdoje nėra objekto, kur už priimtiną kainą galima būtų organizuoti dviejų trijų dienų sporto renginius 4-20 komandų. Teigiama, kad „Švyturio“ arena yra labai brangi ir nelabai nepritaikyta ant ledo vykstantiems renginiams – pateikiamas pavyzdys, kad paruošti ledą trijų dienų renginiui reikėjo penkių dienų. O toks 3 dienų renginys kartu su arenos nuoma ir paruošiamaisiais tik ledo aikštelės darbais kainavo 55 331 Eur. Be to, akcentuojama, kad ši arena negali priimti daugiau kaip keturių komandų – nėra reikiamo skaičiaus rūbinių bei tam pritaikytos infrastruktūros.

Klaipėdos savivaldybė vien šio projekto dokumentacijos rengimui jau išleido apie 39,5 tūkst. eurų. Visus tris konkursus jiems rengti laimėjo ta pati UAB „Peritus sprendimai“.

Minėtasis sprendimo projektas buvo teikiamas svarstyti miesto Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetui, tačiau jo nariai nusprendė atidėti šio klausimo svarstymą, nes esą dar nebuvo spėję įsigilinti į nemažos apimties medžiagą. Lygiai taip pat nusprendė ir šį klausimą trečiadienį turėjęs svarstyti Finansų ir ekonomikos komitetas.

„Suinteresuotumas iš privataus verslo tikrai yra. Klausimus pateikė bent du verslo atstovai“, – Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdžio metu tikino Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis.

Pasak jo, preliminariai svarstoma, kad Savivaldybė už savo skiriamą sumą galėtų įsigyti apie 140 valandų naudotis tuo objektu.

„Konkurso dalyviai varžytųsi ir mokama suma dar galėtų sumažėti“, – teigė E. Simokaitis.

Šis komitetas sprendimo projektui pritarė vienbalsiai.

Atgal