Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Mokys mokytojus

 

 

Mokys ugdyti socialiai sąmoningą moksleivį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda 
2018-08-28

 

Trečiadienį Klaipėdoje vyks nemokamos kūrybinės dirbtuvės „Kaip ugdyti socialiai sąmoningą moksleivį?“ Mokymuose kviečiami dalyvauti visi ekonomikos, etikos ir pilietinio ugdymo mokytojai  ir visi, kuriems įdomūs inovatyvūs ugdymo metodai.

Kūrybinių dirbtuvių metu LLRI Švietimo centro specialistės mokytojams pristato integruoto ugdymo programą „Pilietis per 31 valandą“.

Pasak kūrybinių dirbtuvių idėjos autorės, Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovės Marijos Vyšniauskaitės, renginio metu bus kalbama apie įdomias ir integruotas etikos, ekonomikos ir pilietinio ugdymo pamokas, paauglių vaidmenį visuomenėje.

„Šiandienos šešiolikmečiai yra ateities valstybių vadovai, darbdaviai, mokytojai. Nuostatos, vertybės ir socialinis elgesys, kurie susiformuoja šiuo laikotarpiu, didele dalimi išlieka ir suaugus. Jei norime gyventi kritiškai mąstančių, laisvų ir savarankiškų piliečių visuomenėje – pamatus padėti būtina jau mokykloje. Tam puikiai tinka integruotos pamokos, kurios į socialinius reiškinius leidžia pažvelgti ne vienpusiškai, bet iš esmės“, – pranešime cituojama M. Vyšniauskaitė.

Anot jos, dažniausiai į paauglius nežiūrima kaip į rimtus visuomenės dalyvius. Manoma, kad jie apatiški tam, kas vyksta aplinkui, kad jie susikoncentravę tik į savo asmenines problemas. Iš tiesų taip nėra – paauglystėje visuomenės aktualijos tampa asmeniškai svarbios. Esminis ginklas informacijos ir nuomonių įvairovės kontekste – kritinis, savarankiškas mąstymas. Teigiama, kad skatinti tokį mąstymą apie socialines problemas reikia mokyklose, ypač vyresnėse klasėse.

Kūrybinių dirbtuvių metu LLRI Švietimo centro specialistės mokytojams pristatys integruoto ugdymo programą „Pilietis per 31 valandą“. Tai vienerių mokslo metų integruoto ugdymo medžiaga 9-12 klasėms, padedanti ekonomikos, etikos ir pilietinio ugdymo mokytojams dirbti kartu.

„Tikimės, kad mūsų parengta programa padės mokytojams pažadinti mokinių smalsumą, paskatins norą domėtis aktualijomis, mąstyti drąsiai ir kritiškai nagrinėti problemas, ugdyti jaunuolių socialinį sąmoningumą. Toks ir yra šios programos tikslas – padėti mokiniams suprasti visuomenėje vykstančius procesus, jų santykį, poveikį sau, kitiems ir pasauliui“, – sako kūrybinių dirbtuvių lektorė, LLRI Švietimo centro specialistė Monika Besevičiūtė.

Kūrybinės dirbtuvės vyks Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centre, Baltijos pr. 51,

Atgal