Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Dizaino jūra Klaipėdoje

 

Savaitgalį Klaipėdos krantus skalaus Dizaino jūra

2018-07-27, 17:57

Organizatorių inf.


Savaitgalį Klaipėdos krantus skalaus Dizaino jūra nuotrauka, foto

 

© Organizatorių nuotr
.

Jau nuo pat ankstyvo ryto Klaipėdoje netyla Jūros šventės šurmulys. Malonų sujudimą papildo dizaineriai, Turgaus gatvėje po vienu stogu susibūrę iš visų Lietuvos kampelių. Menininkai šį savaitgalį klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia pasinerti į „Dizaino jūrą“: ramiai pasivaikščioti ir apžiūrėti kruopščiai parengtas dizainerių ekspozicijas.

Dizaino ir mados renginys „Dizaino jūra“ – šventės naujiena. Čia savo darbus pristato patys kūrėjai, todėl tai kelia dar daugiau susidomėjimo. Pirkėjai gali ne tik įsigyti jiems patinkantį kūrinį, bet ir pabendrauti su pačiu dizaineriu, sužinoti daugiau apie įsigyto daikto atsiradimo istoriją, gamybos subtilybes. Kūrėjai nevengia pabendrauti su pirkėjais, dalinasi emocijomis, patirtimis. Pasinerti į šventinę nuotaiką netrukdo net ir alinantis karštis.

Drabužių ir aksesuarų!

Iš šventės svečiai tikrai neišvyks nepasipuošę. Didžioji dalis dizainerių stebina savos gamybos drabužiais bei aksesuarais: pradedant diržais, šalikais, baigiant proginėmis sunkelėmis. „Borisetti“ – tai prekinis ženklas, kurį įkūrė motina ir dukra. Šeimyninis duetas iš Vilniaus prekiauja pačių siūtais moteriškais drabužiais, didžiausią dėmesį skirdamos kostiumams ir proginėms suknelėms.

Nepraeiname ir pro įstabiais piešiniais margintas rankines, kurių autorė – Dovilė Aleksonė, kitiems žinoma kaip prekinio ženklo „Garbanota“ įkūrėja. Dizainėrės atstovė papasakojo apie patį prekių gaminimo procesą: ant drobės piešti piešiniai yra perkeliami ant rankinių ir taip gimsta unikalus produktas. 

Šokolado keliu: Italija - Lietuva

Tarp tekstilės ir papuošalų gausos nesunku pastebėti ir maisto produktų ekspozicijų. Iš sostinės atvykusi Karolina prekiauja savo gamybos veganišku šokoladu. Įmonės „Ach“ gaminamas šokoladas yra sveikas, gaminamas iš sveikų produktų, be cukraus ir palmių riebalų. Karolina išduoda, kad šokolado gamyba prasideda saulėtoje Italijoje: „Mums pupeles į kakavos masę paruošia Italijoje, o Lietuvoje mes iš tos masės su ryžių grietinėle ir kakavos sviestu gaminame produktą“. Akį traukia ne tik saldžios prekės, bet ir spalvingos šokoladų pakuotės. Jas kuria dizainerė Gintarė Marcinkevičienė.

Papuošalų gamyba – sielos šauksmas

„Neabejinga menui asmenybė“, – taip save pristato klaipėdietė Daiva. Menininkė gamina papuošalus su murano stiklu ir neslepia pasitenkinimo savo veikla: „Papuošalų gaminimas man yra atgaiva, savotiška meditacija. Patys darbai man yra stimulas, energija ir įkvėpimas“. Moteris atskleidžia, kad tokių papuošalų gamybos idėją brandino 25 metus ir štai dabar savo darbais džiugina ne vieno praeivio akį. 

Dizainerių ir kūrėjų erdvė Jūros šventės metu stebins visą savaitgalį: penktadienį 12.00 – 20.00, šeštadienį 10.00 – 20:00, sekmadienį 10:00 – 18.00.

Atgal