Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Klaipėdos uostas svarsto planus

 Klaipėdos uostas

Detaliai ir aiškiai: plėtrą planuojantis Klaipėdos uostas kviečia susipažinti su svarbiausiu dokumentu

 Uosto direkcija baigia keletą metų trukusį, sudėtingą procesą – bendrojo plano rengimą, numatantį Klaipėdos uosto ateitį, kurio vizijoje – plėtra į atvirą jūrą, pastatant išorinį uostą. Tokius uostus jau turi ne vienas Europos ir pasaulio uostas. Liko dar keletas savaičių, kuomet galima susipažinti su Uosto bendrojo plano sprendiniais. Tai padaryti gali visi, besidomintys vienintelio šalies uosto ateitimi. Nuo birželio pradžios Uosto direkcija rengia viešus aptarimus su Klaipėdos miesto bendruomenių atstovais, supažindindama su vykdoma veikla, uosto nauda miestui ir šalies ekonomikai. Susitikimų dalyviams pristatomi uosto ateities planai, supažindinama su konkretizuotais bendrojo plano sprendiniais.

 Anot Uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkus, direkcija yra atvira visuomenei, tad susitikimams skiriamas didelis dėmesys ir dirbama pagal pakankamai intensyvų grafiką. Jau įvyko susitikimai su Vitės, Melnragės, Žvejybos uosto, senamiesčio, Karklės, Girulių bendruomenių atstovais. „Didžioji dalis klausimų – tai nepagrįsta kritika, išankstinės baimės ir fobijos dėl ateities ir perspektyvos. Pastebime vieną tendenciją – turime pakankamai daug kritikos susitikimų pradžioje, o po to matome žmones išeinant besišypsančiais veidais, – sakė A.Vaitkus. – Taip pat yra labai gera proga pasakyti miestiečiams ir rajonams, kurie yra šalia uosto teritorijos ir labiau nutolę, kas tas uostas, kokią naudą duoda Klaipėdai. Supratome, kad gal per mažai kalbame apie uosto naudą, susitikimuose išgryniname uosto direkcijos veiklą, nes neretai galvojama, kad mes atsakingi už visą. Atkreipiame dėmesį, kad didžiausia problema ir didesnis poveikis – tai miesto teritorijoje veikiantis transportas. Mes kartu tikrai galime rasti sprendimus, kurie leis gerinti situaciją visame uostamiestyje“. Numato uosto ateitį Uosto bendrojo plano sprendiniai rengiami 15-kos metų, o koncepcija – 25 metų laikotarpiui. Šiais sprendiniais bus įtvirtinta ilgalaikė uosto veiklos ir plėtros strategija.

Bendrasis planas numato uosto plėtrą tiek pietinėje uosto dalyje, tiek Melnragėje, kur turėtų būti pastatytas į jūrą nutolęs išorinis uostas. Šio dokumento pagrindu bus galima įgyvendinti uosto plėtros projektus, užtikrinsiančius ilgalaikį uosto konkurencingumą, – pasiekti maksimalų gylį ir suformuoti naujas teritorijas, nutolusias nuo gyvenamųjų rajonų. Besidomintys Klaipėdos uosto ateitimi, su bendrojo plano sprendiniais iki rugpjūčio 6 dienos gali susipažinti Uosto direkcijos pirmojo aukšto patalpose arba interneto svetainėje http://www.portofklaipeda.lt/klaipedos-uosto-bendrasis-planas. Rugpjūčio 6 d. numatoma viešas susirinkimas – konferencija bendrojo plano sprendiniams pristatyti. Bendrasis planas turėtų būti patvirtintas ir įregistruotas iki šių metų pabaigos.

https://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/detaliai-ir-aiskiai-pletra-planuojantis-klaipedos-uostas-kviecia-susipazinti-su-svarbiausiu-dokumentu-663-1003316 
 

Atgal