Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Naujas parkas Klaipėdoje

 

 

Parkas dar neatidarytas, o aistros jau verda

Palmira Martinkienė

Palmira Mart 
2018-07-16

 

Nors iki oficialaus Sąjūdžio parko atidarymo liko dar dvi savaitės, žmonės jau piktinasi kai kuriais jame išdygusiais statiniais bei sprendimais.

Sekmadienį muzikiniai instrumentai jau buvo išmontuoti. Palmiros Mart nuotr.

Pirmiausia viešojoje erdvėje pasigirdo nepasitenkinimo balsų dėl esą per arti gyvenamųjų namų pastatytų muzikinių instrumentų. Dideliame parko plote jie išties buvo įkurdinti vaikų žaidimo aikštelėje, esančioje prie pat vieno iš gyvenamųjų namų.

Tačiau sekmadienį čia apsilankiusi „Atviros Klaipėdos“ žurnalistė pastebėjo, jog muzikinės instaliacijos čia jau baigiamos išmontuoti – matyt, įsiklausyta į gyventojų nusiskundimus ir jos bus perkeltos į kitą vietą.

Be to, socialiniuose tinkluose žmonės ėmė platinti ir šaipytis iš pasvirusių suoliukų  – tie, kurie pastatyti ant nuolaidžių šlaitų, buvo pasvirę tuo pačiu kampu, kaip ir šlaito nuolydis. Pažadėta iki parko atidarymo šį neapsižiūrėjimą sutvarkyti.

O štai Virginija „Atviros Klaipėdos“ feisbuko paskyroje paskelbė tokį komentarą: „Man, pavyzdžiui, užkliuvo tvenkiniai. Atskirti akmens užtvankomis, išdžiūvę, primesti šiukšlių. Atrodo, kad tarp dviejų užtvankų bus arba išdžiūvęs griovys su šiukšlėmis, arba stovinčio dvokiančio vandens pelkė. Užtvankos padarytos akivaizdžiai per aukštos. O šiaip tai džiaugiamės parku, kasdien einam pasivaikščioti. Kai sužaliuos, bus visai gražu“.  

Piktina maža aikštelė

Visgi daugiausia aistrų sukėlė senojoje, jau keletą metų veikiančioje vadinamojoje pirmojoje Sąjūdžio parko dalyje prie pat Jūrininkų prospekto dar vasaros pradžioje atitverta šunų vedžiojimo aikštelė.

Kad ji yra gana kuklių išmatavimų – matyti ir plika akimi. Savaitgalį joje atsirado dar ir kažkokie statiniai – pasirodo, tai kliūtys šunims laigyti.

Sekmadienio vakarą prie pat šunų vedžiojimo aikštelės „Atviros Klaipėdos“ žurnalistė sutiko čia besiburiuojančias moteris su savo augintiniais. Klaipėdietės žodžių į vatą nevyniojo ir viena per kitą vardijo aikštelės trūkumus, pirmiausia, stebėdamosi jos dydžiu.

„Gal ji skirta pačioms mažiausioms kambarinėms šunų veislėms?“ – humoro nestokojo viena iš moterų. Jaunesnė jos kolegė buvo nusiteikusi rimčiau, pareiškusi, kad ji net nemano į šitą mažą plotelį vesti savo augintinio. Trečioji stebėjosi, kodėl pastatytos kliūtys juda, nėra pritvirtintos bei pasigedo šiukšlių dėžių šunų ekskrementams surinkti.

Moterims išsiskirsčius kas sau, prie aikštelės su šuniuku atėjusi rusakalbių pora irgi vardino tuos pačius jos trūkumus ir su savo augintiniu, kaip ir kiti šio rajono gyventojai, patraukė vaikštinėti įprastu pėsčiųjų taku.

„Gal ji skirta pačioms mažiausioms kambarinėms šunų veislėms?“- klausė klaipėdietė, stebėdamasi aikštelės mažumu. Palmiros Mart
Įrengs tualetą šunims

Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė, paprašyta pakomentuoti žmonių nusiskundimus, sakė, kad didesnės šunų vedžiojimui tinkamos vietos Sąjūdžio parke nėra.

„Nėra ta aikštelė labai maža, ji nėra skirta gyvūnų dresavimui. Tiek metų čia nebuvo jokios aikštelės, dabar įrenginėjam su suoliukais žmonėms atsisėsti, su ekskrementų dėžėmis, bet jiems vis tiek negerai“, –  žmonių nepasitenkinimu stebėjosi valdininkė. Jos teigimu, minėtoji aikštelė dar nebaigta, ji apjuosta stop juosta, kurią gyventojai savavališkai nuplėšė.

„Tai nebaigtas objektas, niekas dar ten nesutvirtinta, ten tebėra statybvietė, o žmonės lenda savavališkai ir dar aiškina, kas jiems nepatinka“, – komentavo I. Šakalienė. Aikštelę planuojama galutinai įrengti maždaug po dviejų savaičių.

Ji iš dalies sutiko su gyventojų nusiskundimais, kad galbūt statinių šokinėti gyvūnams joje yra kiek per daug.

„Jei jie nenori tų įrenginių, tegul mums parašo, ko jie konkrečiai nori atsisakyti, mes atsižvelgsim“, – sakė valdininkė.

Šunų vedžiojimo aikštelės uostamiestyje įvairiose vietose jau kelerius metus įrenginėjamos, vykdant gyvūnų gerovės ir apsaugos programą – šiemet tokia aikštelė įkurta Šilutės pl. – Budelkiemio g. rajone. Pasak I. Šakalienės, žmonės jomis yra patenkinti.

Kartu ji informavo, kad minėtoje aikštelėje šunų tualeto nebus, bet jį ketinama įrengti kitoje parko vietoje.

Palmiros Mart nuotr.

„Tai yra nedidukė atskira aikštelė, kurioje pripilam skaldos, padarom bortelį ir pastatom šiukšliadėžę ekskrementams surinkti, kad žmonės pratintų šunis vesti į konkrečią vietą, o nevedžiotų po pievas“, – paaiškino I. Šakalienė. Mieste tokių tualetų jau yra įrengta 45, žmonės jais noriai naudojasi.

Atgal