Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Kūrybiškumo skatinimas

 

 

„Švyturio“ stipendija – Lukui Norkevičiui

Martynas Vainorius 
2018-07-10

 

UAB „Švyturys-Utenos alus“ antradienį jau penktą kartą gabiam jaunam klaipėdiečiui įteikė „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendiją.

Šįkart 4 tūkst. Eur siekianti stipendija atiteko laivų inžinieriui Lukui Norkevičiui.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Tikrai nesitikėjau, kandidatai atrodė daugiau pasiekę. Turėsiu dar didesnę paspirtį ir atsakomybę. Pasistengiu įrodyti, kad buvau vertas šito“, – sakė L. Norkevičius, neslėpęs, kad sunku jam rinkti žodžius.

Tradicinį konkursą aludariai rengia su UAB „Vakarų ekspresas“, valdančia tokio pat pavadinimo uostamiesčio dienraštį ir portalą ve.lt. Po balsavimų, kuriuose atiduoda 55 tūkst. balsų dienraštyje spausdintais kuponais ir portale, į finalinį etapą buvo patekę dešimt pretendentų. Iš jų stipendiatą rinko komisija – Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, „Švyturio-Utenos alaus“ vadovas Rolandas Viršilas ir „Vakarų ekspreso“ vadovas Gintaras Tomkus.

Kandidatais buvo aktorius, vienas iš klounų teatro studijos „Dulidu“ įkūrėjų Liudas Vyšniauskas; Klaipėdą tarptautiniuose konkursuose garsinantis Gilbertas Umbražūnas, siekiantis mokslininko karjeros Kembridžo universitete; elektronikos ir informacinių technologijų specialistas Rytis Zubernius; laivų inžinierius Lukas Norkevičius; Klaipėdos jaunimo teatro aktorius, atlikėjas, dainų kūrėjas Gytis Šimelionis; perspektyvi kino režisierė Emilija Riviere bei režisierius, vienas iš teatro „ŠouXmas“ įkūrėjų, Domininkas Malajavas; muzikantas bei  iliustratorius Karolis Rupkus; perspektyvus buriuotojas, laivavedybos studentas Dominykas Kneižys ir Skaistė Venckutė,  šiemet iškovojusi Europos suaugusiųjų karatė kiokušin čempionės titulą, taip pat pripažinta geriausia šio čempionato kovotoja.

Pasak ceremonijoje dalyvavusio Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, ši stipendija puikiai liudija tikėjimą ateitimi.

„Švyturio-Utenos alaus“ vadovas Rolandas Viršilas teigė visada per šį renginį besijaučiantis liūdnai, nes norisi apdovanoti daugiau žmonių.

„Sveikinu visus dalyvavusius“, – sakė jis.

„Gyvename pačiame gražiausiame mieste pasaulyje. Turime džiazuojantį merą, socialiai atsakingos įmonės vadovą Rolandą Viršilą ir į šitą karūną dar galima pridėti labai perspektyvų jaunimą“, – sakė „Vakarų ekspreso“ vadovas Gintaras Tomkus.

Stipendija kasmet teikiama aktyviam ir talentingam 20–35 metų Klaipėdos krašto gyventojui. Anksčiau „Švyturio“ Klaipėdos ateities“ stipendiją yra gavusi pianistė Adelė Daunoravičiūtė, solistas Steponas Zonys, kino kūrėjas Arūnas Eimulis, pernai apdovanota menininkė Agnė Kišonaitė.

„Labai noriu padėkoti už šitą stipendiją, ji man labai padėjo įgyvendinti savo sumanymus. Turiu nusipirkti medžiagų, galvoti, kaip eksponuoti. Ji padėjo man eksponuoti kūrinį iš insulino švirkštų Abu Dabyje“, – sakė šiemetinėje ceremonijoje taip pat dalyvavusi A. Kišonaitė.

Atgal