Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Naujas parkas Klaipėdoje

 

Sakurų parko darbai gali prasidėti dar šiemet

Martynas Vainorius 
2018-06-20

 

Klaipėdos savivaldybė kviečia visuomenę susipažinti su jos užsakymu rengiamo Sakurų parko techninio darbo projekto projektiniais pasiūlymais ir pareikšti nuomonę bei pastabas.

Parką numatoma įrengti teritorijoje tarp Žvejų rūmų ir Klaipėdos Naujosios Apaštalų bažnyčios (ties Taikos prospekto ir Naikupės gatvės sankryža).

Jame numatoma pasodinti apie dviejų rūšių rožiniais žiedais žydinčių 50 sakurų. Kadangi Klaipėdos miestas pasižymi aukštu gruntinio vandens lygiu, o šie augalai drėgmės nemėgsta, sakurų sodinimui būtų suformuojamos kalvos. Dar būtų sodinamos kalninės juodosios pušys, azalijos, rododendrai ir kiti augalai. Sklype esantys dideli vertingi medžiai (karpotasis beržas, platanalapis klevas, baltasis gluosnis, paprastaisi lazdynas ir kiti) būtų išsaugomi.

Taip pat numatoma suformuoti penkialapio sakuros žiedo formos tvenkinį. Tvenkinio centre numatoma salelė su japoniška pušimi ir tradiciniam japoniškam sodui būdingu akmeniniu žibintu. Šalia tvenkinio planuojama poilsio aikštelė su suolų ir lauko akmenų kompozicija. Sala su poilsio aikštele būtų apjungiama mediniais tilteliais.

Šiaurės vakariniame sklypo kampe numatoma suformuoti kalvą, po kuria būtų įrengtas tualetas. Takai (iš plokščių akmenų ir sutvirtintos smulkių akmenėlių dangos) numatomi esamų takų vietose. Papildomai numatomas takelis iš Naujosios apaštalų bažnyčios automobilių stovėjimo aikštelės.

Poilsio zonos projekte dėstomos aplink sakurų medelius bei planuojamo tvenkinio šiaurinėje pusėje.

Išilgai Naikupės gatvės numatomos dviračių stovėjimo vietos. Šalia planuojamų dviračių ir pėsčiųjų takų numatomos vaikų žaidimo aikštelės su specialia danga ir įrenginiais skirtais įvairioms amžiaus grupėms.

Projektuotojai (architektai Vinga Juškauskaitė ir Vilius Bridikis bei želdinių projektų vadovė Jurga Kučinskienė) akcentuoja, kad tradiciniame japonų sode dviračių takas nėra būdingas elementas, todėl siūloma jį įrengti išilgai sklypo šiaurinės ribos.

Šalia tvenkinio planuojami mediniai suolai savo forma ir konstrukcija primenantys japoniško sodo „zigzaginį“ lieptelį. Tvenkinio tilteliai taip pat mediniai su mediniais turėklais. Aplink sakurų kalvas numatomos suolų kompozicijos.

Ties pagrindiniu patekimo keliu į parką (iš Taikos pr.) siūloma įrengti tradicinius japonų „torri“ vartus.

Visą parko teritoriją numatoma apšviesti. Pagrindinių takų apšvietimui siūlomi modernaus stiliaus LED stulpiniai parko šviestuvai. Papildomai numatomi LED žemės prožektoriai sakurų medelių apšvietimui iš apačios. Prožektorių šviesos spektras esą turėtų paryškinti rausvą sakurų žiedlapių spalvą.

Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos teigimu, šių metų biudžete jau yra numatyta lėšų parko projekto įgyvendinimui, tad tik gavus projektą iš karto būtų skelbiamas rangos konkursas. Darbus tikimasi pradėti dar šiemet.

Projektą už 17 545 Eur rengia UAB „Nacionalinių projektų rengimas“.

Su parko planu galima susipažinti čia.

Pasiūlymus dėl priešprojektinių sprendinių galima teikti iki birželio 29 d. el. paštais vinga.juskauskaite@adem.lt ir rima.pletkauskiene@klaipeda.lt.

 

 

Atgal