Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

minam pedalus

 

 

Apdovanoti dviratininkai, įveikę daugiausia kilometrų


Apdovanoti dviratininkai, įveikę daugiausia kilometrų nuotrauka, foto

RATUOTI. Konkurso „Minam už Klaipėdą“ nugalėtojai į apdovanojimus taip pat atmynė su dviračiais.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Klaipėdiečiai dviratininkai, dalyvaudami konkurse „Minam už sveiką Klaipėdą!„, per gegužės mėnesį numynė beveik 40 tūkstančių kilometrų (38,550 km). Vakar buvo apdovanoti daugiausiai kilometrų nuvažiavusieji konkurso dalyviai.

Klaipėdos miestas nuo 2014 metų kiekvieną gegužės mėnesį dalyvauja tarptautiniame dviračių žygyje „Europos dviračių iššūkis“, kurio tikslas - paskatinti žmones kelionei į darbą ar įvairius susitikimus dažniau rinktis dviratį, daugiau judėti ir leisti pailsėti miesto „plaučiams“.

Nors šiais metais užsienio organizatorių sprendimu Lietuvoje iššūkis nebuvo organizuojamas, tačiau Klaipėdos miesto savivaldybės ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro iniciatyva gegužės mėnuo paskelbtas mėnesiu ant dviračio ir vyko įvairūs renginiai, ekskursijos, skirtos dviračių kultūrai puoselėti.

Pagrindiniame konkurse „Minam už sveiką Klaipėdą“ užsiregistravo 122 asmenys, iš jų aktyvūs - 109 dviratininkai. Konkurso dalyviai su mobiliąja programėle „Endomondo“ fiksavo numintus kilometrus. Konkurse varžėsi ne tik pavieniai asmenys, bet ir komandos, įmonės, švietimo įstaigos.

Daugiausiai kilometrų už Klaipėdą numynusiu asmeniu tapo Andrejus Sokolovas. Jo mėnesio sąskaitoje - 3237 km.

Antrą vietą užėmė Mindaugas Beržanskis - 2 652,9 km, trečiąją - Andrius Rušinskas - 2 229,62 km.

Apdovanotos ir aktyviausios komandos: UAB „Mars Lietuva“, numynusi 3 929 km, „Yazaki Wiring Technologies LT“, numynusi 2 643 km, „Ad Rem LEZ“ - 2 245 km, „D3mon-cycling&T-CLUB“ - 12 699 km, Rušinskų šeima - 3 482 km; Pajūrio dviratininkų bendruomenė - 2 594 km. Atskira padėka įteikta ilgamečiam Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro savanoriui Gyčiui Vaičiui, kuris ne tik mynė dviratį už Klaipėdą (viso gegužės mėn. numynė 1715,88 km), bet ir nešykštėjo patarimų, kaip efektyviau organizuoti konkursą.

„Aš vaikystėje neturėjau dviračio. Jį įsigijau tik būdamas 18 metų. Tada, kai pradėjau važiuoti, niekaip negaliu atsigriebti už praleistą vaikystę, - juokavo konkurso dalyvis A. Rušinskas. - Visus metus dviračiu važiuoju į darbą. Pradėjau skaičiuoti, kiek kilometrų per mėnesį nuvažiuoju su mašina ir su dviračiu. Šiais metais dar nebuvo nė vieno mėnesio, kad su mašina nuvažiuočiau daugiau. Per pusmetį mūsų šeima su mašina nuvažiavo 600 kilometrų, su dviračiais - 2200 km.„, - sakė dviratininkas. A. Rušinskas dviratį mina kartu su žmona ir 6 metų sūnumi Augustu, kuris, tik pernai įvaldęs dviratį, šiemet konkurse jau nuvažiavo 122 km.

Konkurso nugalėtojas A. Sokolovas prisipažino, jog jo kolega Mindaugas yra vienas daugiausiai minančių dviratininkų Klaipėdoje, per sezoną nuvažiuojantis apie 17 tūkstančių kilometrų, todėl metė sau iššūkį pralenkti bičiulį.

„Mindaugo tikslas buvo numinti 3 tūkst. kilometrų. Tad kibau jam į atlapus ir numyniau 3 237 kilometrus“, - sakė Andrejus Sokolovas.

Atgal