Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Dainų ir šokių šventė

 

Dainų šventėje – per 6000 dalyvių

Dar nespėjus nuslūgti ką tik praūžusio 24-ojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio atgarsiams, sekmadienį uostamiestį užliejo dar viena muzikinė banga – Vakarų Lietuvos krašto dainų šventė, skirta šalies valstybingumo 100-mečiui.

Palmiros Mart nuotr.

Nors dainų šventė vadinama Vakarų Lietuvos krašto, į ją atvyko daugybė kolektyvų iš visos Lietuvos ir ypač daug – iš Aukštaitijos: Panevėžio, Pasvalio, Ukmergės, Rokiškio, net tolimųjų Zarasų. Nemažai dainininkų kolektyvų buvo ir iš Vilniaus, kitų miestų.

Renginyje, pasak organizatorių, iš viso dalyvavo per 240 kolektyvų, vienijančių daugiau kaip 6000 dalyvių – vaikų, jaunimo, suaugusiųjų chorų, šokėjų, liaudies instrumentų orkestrų bei ansamblių.

Visa ši margaspalvė pasipuošusi ir linksmai nusiteikusi minia šiltą sekmadienio popietę per miesto centrą patraukė Vasaros estrados link, dainuodama dainas ir skanduodama skanduotes. Rietaviškiai traukė apie mylimą Rietavą, skuodiškiai seną gerą „lioub šuokt, lioub dainiout, liuob į Skuodą nuvažiout“, o bene populiariausia žygio daina buvo „viens, du,  trys, graži Lietuva“.

Vakarų Lietuvos krašto dainų šventės dalyviai gausiai Vasaros estradoje susirinkusiems savo gerbėjams dainas traukė ir šokius šoko iki pat vėlyvo vakaro.

 

Atgal