Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Ar turi Klaippėda ateitį?

 Kokia Klaipėdos miesto plėtros vizija? 

 

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „uostas klaipėda“

 Klaipėda nesutaria dėl miesto plėtros vizijos. Miesto savivaldybė norėtų sumažinti uosto teritoriją.

Bet tam prieštarauja ir Klaipėdos valstybinio uosto direkcija, ir Susisiekimo ministerija, ir verslas.

Uostamiesčio žemę administruojančios Klaipėdos savivaldybė ir Uosto direkcija baigia rengti teritorijų bendruosius planus.

Tačiau vieningam požiūriui į artimiausių 10 metų ateitį trukdo braižomi du uosto schemų variantai, dėl kurių plieskiasi nemenkas skandalas. Rengti bendrąjį planą skubėjusi ir prieš pusmetį ketinusi jį patvirtinti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija buvo pristabdyta, kol ją prisivys savivaldybė, tik vasarą ketinanti baigti projektavimo procedūras.

Tačiau gegužės viduryje atliktas miesto bendrojo plano keitimo koncepcijos strateginių pasekmių aplinkai vertinimas ir parengta ataskaita atskleidė, kad Susisiekimo ministerijos ir miesto planuotojų požiūris į uostą nesutampa.

Ties Žiemos uostu, kurio teritoriją nuomoja Klaipėdos jūrų krovinių kompanija KLASCO, ir kitapus Danės upės, kur veikia Vakarų Baltijos laivų statykla, projektuotojai braižo mišrios paskirties teritoriją su prieigomis prie vandens ir siūlo pramonės konversiją.

„Lietuvos žinios“ ragina visas suinteresuotas puses kartu ieškoti geriausių sprendimų ir kviečia į konferenciją „Uostas, miestas ir verslas“, kurioje planuoja dalyvauti miesto savivaldybės ir vietos verslo atstovai, politikai ir visuomenės veikėjai. „Lietuvos žinių“ organizuojama konferencija „Uostas, miestas ir verslas“ įvyks 2018 birželio 22 d. (penktadienį) nuo 10.00 iki 14.00 val., viešbutyje „Old Mill Conferences“ konferencijų salė (Žvejų g. 20, Klaipėda).

Daugiau informacijos: Tel. 8 618 15 131 el. paštu: konferencijos@lzinios.lt

 

Atgal