Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Klaipėdiečiams - muzikos ir poezijos stebuklai

 

 

KLAIPĖDIEČIAMS – MUZIKOS IR POEZIJOS STEBUKLAI „MUZIKA GYDO“ SEMINARE

  • 0
 

Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato unikalų ir nemokamą muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo“. Tai seminaras, į kurį kviečiame atvykti visi, kurie siekia įveikti savo vidinius ar net išorinius barjerus bei atrasti muziką, kaip būdą išsaugoti vidinę ramybę ir gyvenimo džiaugsmą. Čia itin lauki žmonės su fizine negalia, nes Klaipėdos pilies džiazo festivalio komanda tiki, kad muzika daro stebuklus! Beje, šiemet festivalio komanda kartu su aktore Egle Jackaite seminaro „Muzika gydo“ metu įrodys, kad stebuklus daro ne tik muzika, bet ir poezija.

Jau trečiąjį seminarą „Muzika gydo“ ves išskirtinę praktiką muzikos terapijos srityje sukaupęs muzikos pedagogas Linas Švirinas, o seminaro metu pasirodys ir L. Švirino suburtas klausos negalią turinčių klaipėdiečių ansamblis „Muzikavimo džiaugsmas“.

„Šis kolektyvas – tai unikalus, naujas reiškinys. Panašu, kad pirmasis toks Lietuvoje ir, galimai, vienas iš nedaugelio pasaulyje, - sako L. Švirinas. - Kartu su klausos negalia turinčiais klaipėdiečiais bendromis jėgomis nuolat repetuojame ir siekiame, kad jų gebėjimas muzikuoti džiugintų ne tik pačius ansamblio narius, bet ir jų besiklausančiuosius. Tai išties neįtikėtinas jautrumas, atsidavimas ir tikėjimas, kad muzikavimo džiaugsmas gali sugriauti visus stereotipus. Nors ansamblis dar labai jaunas, tačiau jau spėjo skambiai debiutuoti Motinos dienai skirtame koncerte Klaipėdos dramos teatre „Vilties karalienės pėdomis“.

Seminare pasirodys ir jauna dainininkė Jakaterina Kosmakova, taip pat savo pastangomis visiems liudijanti, kad muzika gali padaryti pasaulį gražesnį, o kiekvieno gyvenimą turtingesnį ir dosnesnį.

Dar vieną dainą, kurią išgirs seminaro „Muzika gydo“ dalyviai, sukūrė Klaipėdos socialinių paslaugų centro „Danė“ globotiniai – psichinę negalią turintys suaugusieji.

„Į savo dainos tekstą jie sudėjo tai, kas jiems svarbiausia muzikoje, ką jiems duoda muzika bei ką jie jaučia klausydamiesi muzikos. Pasak jų, muzikoje jie randa ramybę, atsipalaidavimą, džiaugsmą, atitrūkimą nuo kasdieninių rūpesčių, taip pat muzika jiems padeda įveikti baimes, atkurti savąją harmonija, pajausti lengvumą bei labiau pasitikėti savo jėgomis. Specialių užsiėmimų metu centro „Danė“ globotiniai su muzikos galia susipažįsta tiek jos klausydamiesi, grodami ar dainuodami, tiek ir patys kurdami. Beje, savo dainą daugelis jų kūrė pirmą kartą, tad ne tik itin džiaugiasi savo rezultatu, bet ir nekantrauja juo pasidalinti su kitais“, - pažymėjo L. Švirinas.

Trečiojo seminaro „Muzika gydo“ metu suskambs ir aktorės Eglės Jackaitės skaitomos žymiausių Lietuvos ir užsienio poetų eilės – ištraukos iš aktorės kūrybinio vakaro „Jausmų džiazas“.

„Neabejoju, kad muzika gydo. Tačiau kartu tikiu, kad gydo ir poezija, juolab kad ji gimsta iš tikrų žmogaus išgyvenimų, jo patirtų jausmų, išbandymų. Būtent jausmingos eilės šiandien, kai aplink tiek daug sužeistų širdžių, gali mums padėti bent trumpam stabtelti ir pažvelgti į save iš naujo, atrasti naują gyvenimo aistrą ir gebėjimą džiaugtis mums duota kiekviena diena bei mums likimo padovanotais stebuklais. O poezijos galia jau ne kartą įsitikinau ir savo kūrybinių vakarų „Jausmų džiazas“ metu, matydama prasiveržiančius giliai užslėptus žmonių jausmus bei skaudulius“, - sako aktorė E. Jackaitė.

Atgal