Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Emigrantų diena Klaipėdoje

 

 

Klaipėdoje kurs šventę emigrantams

 2018-05-18, 13:01 Edita GUDAVIČĖ 

Klaipėdoje kurs šventę emigrantams nuotrauka, foto

LAUKIA. Klaipėdiečiai suka galvas, kokiomis priemonėmis sugrąžinti atgal emigrantus.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėdiečiai žada originaliai parodyti emigrantams, kad jie yra laukiami savo tėvynėje. Žadama uostamiestyje organizuoti emigrantų dienas.

Tokia idėja kilo aktyviai klaipėdietei Daliai Žukienei. Ji svarstė, kad Emigrantų diena galėtų būti surengta Jūros šventės metu. Visgi įvairių diskusijų metu nuspręsta, kad ši šventė ir taip gausi renginių, tad emigrantų dienas būtų galima daryti kaip visiškai atskirą renginį.

„Į užsienį yra emigravę daug kūrėjų. Tad būtų smagu užmegzti su jais ryšį ir pakviesti, kad jie suvažiuotų į Klaipėdą, rengtų parodas, pasirodymus. Tiesiog norime parodyti jiems, kad yra laukiami“, - kaip galėtų atrodyti Emigrantų dienos pasakojo vakar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje šią informaciją pristatęs politikas, rašytojas Vytautas Čepas.

Siūloma, kad tokia šventė Klaipėdoje galėtų būti surengta tuomet, kai mieste būna mažiau renginių, arba minint kurią nors svarbią valstybei datą, pavyzdžiui, Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną.

Pasak V. Čepo, vakar Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje nuspręsta siūlyti miesto Tarybai, kad būtų paruošta grupė, kuri parengtų galimą programą.

„Emigrantų dienos galėtų būti kaip viena iš emigrantų grąžinimo programos dalis“, - sakė V. Čepas.

Taip pat Savivaldybės interneto puslapyje norima išplėtoti informacinį bloką, kuriame emigrantai galėtų vienoje vietoje rasti visą juos dominančią informaciją.

„Žinoma, pirmiausia reikia išsiaiškinti, kokia informacija aktuali emigrantams. Įsivaizduoju, kad jiems aktualu rasti informacijos, ar Klaipėdos darželiuose bei mokyklose gali ugdytis ir mokytis anglų kalba kalbantys vaikai. Juk dažnai emigrantai negali grįžti į tėviškę, nes vaikai nemoka lietuviškai. Manome, kad jiems aktualu butų vienoje vietoje rasti ir būtų kainas ar bazinių maisto produktų kainas“, - svarstė V. Čepas.

Planuojama, kad projektas turėtų būti parengtas ir pateiktas politikams svarstyti iki rugsėjo.

Atgal