Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Klaipėda ir Korėja

 

 

Klaipėda mezga draugystę su Korėjos chirurgais


Klaipėda mezga draugystę su Korėjos chirurgais nuotrauka, foto

RYŠIAI. KUL Chirurgijos departamento vadovas, Lietuvos koloproktologų draugijos prezidentas prof. Narimantas Evaldas Samalavičius (pirmas iš dešinės) teigė, kad tarptautinė konferencija pažymėjo Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Seulo nacionalinės ligoninės medikų bendradarbiavimo pradžią.

© Virginijos SAMULIONYTĖS nuotr.

Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) pradėjo bendradarbiauti su Pietų Korėjos kolorektalinių chirurgų draugija. Planuojama, kad lietuviai medikai vyks stažuotis į Korėją, o šios srities specialistai dalysis savo patirtimi su lietuviais tarptautinėse konferencijose.

Pirmasis bendradarbiavimą žymintis renginys - tarptautinė mokslinė konferencija - praėjusį penktadienį vyko Klaipėdos dramos teatre. Konferencijoje dalyvavo 14 Korėjos chirurgų delegacija, tiesa, ne visi jie skaitė pranešimus - buvo pranešėjų iš JAV, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, pranešimų klausė ir Latvijos, Rusijos chirurgai.

DRAUGYSTĖ. „Keičiamės savo žiniomis, kad pakeltume abiejų šalių specialistų žinių ir gebėjimų lygį, o sykiu - ir puoselėtume mūsų šalių draugystę„, - sakė korėjietis chirurgas Woo Yong Lee.

Vienas konferencijos organizatorių, KUL Chirurgijos departamento vadovas, Lietuvos koloproktologų draugijos prezidentas prof. Narimantas Evaldas Samalavičius teigė, kad tai yra jau trečioji tarptautinė konferencija, rengiama kartu su Korėjos medikais, tačiau pirmoji, vykstanti uostamiestyje.

„Šia konferencija pažymime Klaipėdos universitetinės ligoninės bendradarbiavimą su Korėjos chirurgais. Tačiau šis bendradarbiavimas neapsiriboja tik bendromis konferencijomis. Labai svarbu tai, kad korėjiečiai ne tik sudaro sąlygas, bet ir finansuoja mūsų gydytojų tobulinimosi programas. Pavyzdžiui, šiemet jau du mūsų ligoninės pilvo chirurgai praleido po du mėnesius stažuotėse Seulo universitetinėje ligoninėje“, - pasakojo N. E. Samalavičius.

Kodėl Korėja ir kodėl Seulas? Pasak pašnekovo, Pietų Korėjoje gyvena daugiau nei 50 milijonų gyventojų, o Seule - pajėgiausi medicinos centrai. Pavyzdžiui, Lietuvos nacionalinis vėžio institutas gydo apie 200 tiesiosios žarnos vėžio atvejų per metus, o Seulo nacionalinė ligoninė, kurioje ir stažavosi klaipėdiečiai, gydo per 2 000 tokių pacientų.

„Jie turi didžiulę patirtį, o mes - puikias galimybes tobulėti ir mokytis. Vis dėlto skirtumai tarp Lietuvos ir Korėjos jau nėra tokie didžiuliai, kokie buvo prieš, pavyzdžiui, 25 metus, nes Lietuvos medicina yra stipriai pažengusi į priekį. Tačiau Korėjos medicina yra viena iš labiausiai technologiškai pažengusių pasaulyje. Chirurgija vystosi ne tik technologijų, bet ir naujų idėjų, metodų prasme. Iš Korėjos mes norime aukštųjų technologijų perspektyvų, norime matyti, kur einame, kur galime nueiti su naujomis technologijomis - visuomet tikimės, kad jos veda į naują proveržį„, - kalbėjo jau daug metų ryšį su Korėjos medikais palaikantis N. E. Samalavičius.

Korėjos koloproktologų draugijos vadovas, chirurgas Woo Yong Lee sakė, kad pačioje bendravimo su Lietuvos gydytojais pradžioje, prieš gerą dešimtmetį, Korėjos medicinos lygis buvo kur kas aukštesnis, tad lietuviai mokėsi, o dabar ir Lietuvos medikai yra labai pažengę, tad specialistai susitikę konferencijose dalijasi patirtimi ir diskutuoja.

„Sukūrėme tarsi mainų programą. Vienais metais mes atvykstame į Lietuvą ir skaitome pranešimus, diskutuojame, kitais metais lietuviai atvyksta į Korėją. Taigi, keičiamės savo žiniomis, kad pakeltume abiejų šalių specialistų žinių ir gebėjimų lygį, o sykiu - ir puoselėtume mūsų šalių draugystę„, - akcentavo svečias.

Pasak jo, Korėja turi didžiulę patirtį laparoskopinių operacijų srityje - absoliuti dauguma kolorektalinių operacijų atliekamos tokiu būdu.

Konferencijoje Klaipėdoje aptartos aktualios temos - kraujavimas iš apatinės virškinamojo trakto dalies, diagnostika, gydymas, mažai invazinė chirurgija ir kt.

Atgal