Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Klaipėdoje - aukštojo mokslo laidotuvės

 

Klaipėdoje – aukštojo mokslo laidotuvių procesija

Gedulingais rūbais vilkintys jaunuoliai ketvirtadienio popietę paskui karstą senamiesčio gatvėmis atžygiavo į Atgimimo aikštę. Šiomis simbolinėmis aukštojo mokslo laidotuvėmis Klaipėdos universiteto studentai siekė parodyti esantys neabejingi miesto reikalams.

Procesijoje žygiavo iki šimto dalyvių, nors organizatoriai tikėjosi, kad jų bus bent dukart daugiau.

"Uždarysime universitetus, išnaikinsime teatrus, menininkus atiduosime Vilniui, abiturientams nupirksime bilietus į Vilnių ir Kauną, dėstytojus išsiųsime į amžinai truksiančias akademines atostogas, pastatus perduosime Turto bankui, o miesto aikštėse sudžiausime žvejybinius tinklus", – buvo skelbiama renginio afišoje.

Studentai teigė sunerimę dėl Švietimo ir mokslo ministerijos aukštojo mokslo reformos, universitetų likimo ir kultūros židinio naikinimo Klaipėdoje. Todėl organizavo mitingą-protestą, kurio metu pasisakė prieš drastišką ir naikinimo principu vykdomą reformą.

Pastaroji, studentų manymu, brukama per daug agresyviai, veikiau griaunant ir naikinant, nei bandant sustiprinti ir išsaugoti universitetus.

 

Esą neatsitiktinai renginio dalyvių buvo prašoma apsirengti juodai. Gedulo spalva simbolizavo aukštojo mokslo ir kultūros laidotuves.

 

 

Atgal