Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Pagalba šeimoms su neįgaliais vaikais

 

Neįgalių vaikų tėvams – nemokama pagalba

 

Klaipėdoje savo gyvenamąją vietą deklaravusiems tėvams, auginantiems neįgalius vaikus iki 18 metų, teikiama nemokama pagalba ir psichosocialinės konsultacijos.

Tokiai šeimai per mėnesį gali būti nemokamai suteikiamos 6 paslaugų valandos – dvi psichologinės pagalbos ir keturios kitų paslaugų (informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir kt.).

Jas teikia Klaipėdos savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusi UAB „Projektų įgyvendinimo grupė“. Pagal 93 600 eurų vertės sutartį tokios paslaugos turės būti teikiamos iki 2021 m. vasario.

UAB „Projektų įgyvendinimo grupė“ direktorės Kristinos Jurjonės teigimu, toks projektas pirmą kartą Klaipėdos  savivaldybėje buvo pradėtas vykdyti dar 2016 m. lapkritį. Jo metu 10 šeimų pasinaudojo 144 valandomis psichologinių konsultacijų ir 262 valandomis kitų paslaugų.

„Pagrindinės paslaugos, dėl kurių kreipiasi šeimos, tai psichologinė pagalba, streso įtampos mažinimas, asmeninių, vidinių resursų sustiprinimas, elgesio modelių analizavimas, jų keitimas ar naujų išmokimas, darbas su baimėmis ir abejonėmis. Taip pat norima gauti teisinių, administracinių žinių. Visgi ne kiekvienas išdrįsta ar ryžtasi paskambinti ir pasidalinti savo problemomis. Tikrai nėra lengva paprašyti psichologinės pagalbos, o ir jos paprašius sąmoningai tai priimti ir suprasti, kad šeimos pačios turės daug dirbti, jeigu nori pokyčių gyvenime. Peržengus barjerus mūsų klientai jaučiasi išklausyti, suprasti ir esantys ne vieni sudėtingose situacijose, todėl pajutę pagalbos naudą ir progresą pamiršta apie baimes ir kitus iššūkius“, – teigia K. Jurjonė.

Pasak jos, bendrovės komandą sudaro socialiniai darbuotojai, psichologai, teisininkai, lektoriai, turintys aukštąjį išsilavinimą.

„Pagrindinis mūsų tikslas yra šeimų poreikių išgryninimas, problemų išanalizavimas, ir sprendimo būdų suradimas: ar tai būtų instrukcijos, kokius dokumentus ir kaip užpildyti, ar tai būtų teisinės rekomendacijos, ką būtų galima padaryti tam tikroje situacijoje, ar tai būtų psichologinis konsultavimas, skirtas sustiprėti emociškai ir dvasiškai. O galbūt net noras mokytis naujų elgesio modelių, kurie padeda bendrauti su savo vaiku. Dirbdami su skirtingomis šeimomis ir įsigilindami į individualią situaciją mes patys kaip komanda ir individualiai išanalizuojame ir sužinome daug naujos informacijos, tobulėjame dvasiškai. Padėdami šeimoms išspręsti problemas mes jaučiamės laimingesni matydami šių šeimų progresą ar prisidėdami nors mažu indėliu į jų gerovės kūrimą“, – tikina direktorė.

INFORMACIJA

Registracija nemokamos paslaugoms vykdoma telefonu: +370 675 52 190, el. paštu: info@pigrupe.eu

Atgal