Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Eismo tvarkymas Klaipėdoje

 

EISMO PARALYŽIAUS IŠVENGĖ

Eismo paralyžiaus išvengė

 

 

Specialiai sudaryta darbo grupė vėl rinkosi į posėdį, kuriame svarstyta, kaip sureguliuoti transporto srautus Baltijos prospekte.

Siekiama, kad nepasikartotų praėjusių metų situacija, kai šioje arterijoje nusidriekė vilkikų eilė, o eismas buvo paralyžiuotas visame mieste.

Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas pasakojo, kad posėdyje Centrinio Klaipėdos terminalo ir kompanijos "DFDS Seaways" atstovai pristatė įgyvendintas priemones, kurios padeda išvengti tokių situacijų.

"Tos priemonės įdiegtos pačiame terminale, visuomenė nelabai jų pastebi", – teigė vicemeras.

Situacija, kad vilkikai vėl paralyžiuotų eismą ne tik Baltijos prospekte, bet ir visame mieste, pastaruoju metu neužfiksuota. Tačiau, anot A.Šulco, tokia grėsmė buvo kilusi.

"Kelią užkirsti pavyko. Buvo išbandyta informacinė sistema, kaip veikia visa grandinė", – pasakojo mero pavaduotojas.

Kalbėta ir apie vinjetes, kurias turi įsigyti į Klaipėdą atvykusių vilkikų vairuotojai. Siekiama, kad jiems dėl to nereikėtų masiškai stoti prie Jakų žiedinės sankryžos, bėgti per gatvę į degalinę.

"Gavome žinią, kad Lietuvoje ruošiamasi įdiegti elektronines vinjetes. Tad po kelių mėnesių ši problema turėtų būti išspręsta", – teigė vicemeras.

Posėdyje sutarta kreiptis į Susisiekimo ministeriją, kad greitkelyje Klaipėda–Vilnius būtų įrengtos aikštelės, kur galėtų sustoti ir palaukti vilkikai, jei dėl tam tikrų priežasčių nėra įleidžiami į uostą.

Aptarta, kur reikėtų nukreipti sunkiasvorį transportą, jei srautai vėl smarkiai išaugtų, kur šis galėtų palaukti, kol galės įvažiuoti į uostą.

"Sutarėme, kad, esant kritinei situacijai, vilkikai galėtų būti nukreipti į Kairių gatvę, kur eismas dabar nėra intensyvus, ir ten palaukti reikiamą laiką. Taip nebūtų užkimštos miesto gatvės, kiemai", – teigė mero pavaduotojas.

Taip pat apsispręsta kreiptis į Vyriausybę dėl Statybininkų prospekto tęsinio tiesimo bei Baltijos prospekto ir Šilutės sankryžos rekonstrukcijos finansavimo. Ši sankryža turėtų virsti dviejų lygių.

Numatoma, kad šiemet startuos jos projektavimas. Konkursas vyksta, jau atplėšti vokai su pasiūlymais.

"Gal vasarį jau pasirašysime sutartį dėl sankryžos projektavimo", – tvirtino vicemeras.

Atgal