Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Jūrų muziejų užplūdo lankytojai

 

JŪRŲ MUZIEJUJE – TŪKSTANČIAI LANKYTOJŲ

Po beveik 10 metų trukusios rekonstrukcijos į gruodžio pradžioje duris atvėrusį Lietuvos jūrų muziejaus akvariumą kas savaitgalį plūsta minios lankytojų. Atnaujintas muziejus šiuo metu tapo vienu lankomiausių turizmo objektų Lietuvoje.

Nuo gruodžio pradžios į po užsitęsusios rekonstrukcijos atidarytą Jūrų muziejaus akvariumą vyksta tūkstančiai lankytojų.

Nerijos forte prieš beveik 40 metų įrengtas muziejus pradėtas renovuoti prieš dešimtmetį.

Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė, per atidarymą nerimavusi, ar lankytojams patiks permainos, gali atsikvėpti – muziejininkų pastangos įvertintos su kaupu.

Tai, kad lankytojai pakliūva į modernią aplinką, rodo faktas, jog akvariumo patalpose visai nėra drėgmės pojūčio, o tai anksčiau buvo įprastas dalykas ir niekas tuo nesistebėjo.

Anot muziejaus atstovės Ninos Puteikienės, drėgmės ir kvapų nesijaučia dėl naujų oro kondicionavimo technologijų. Be to, pagerėjo ir gyvūnų gyvenimo sąlygos.

Dvidešimt keturiuose akvariumuose įkurdinta iki 100 šiltųjų vandenų ir 60 gėlavandenių žuvų ir bestuburių rūšių. Tai bent tris kartus daugiau nei buvo anksčiau.

Pagrindinė rekonstruoto muziejaus akvariumo puošmena ir naujiena, masinanti lankytojus, – 25 m ilgio perregimas akrilo tunelis. Jis įrengtas po pagrindiniu baseinu, kuriame, stebindami savo dydžiu ir išvaizda, plaukioja eršketai.

"Lankytojų srautai – tikrai labai dideli. Per vieną savaitgalio dieną muziejuje apsilanko apie pusantro tūkstančio žmonių. Susidomėjimas milžiniškas. Tiek pat lankytojų tuo pačiu metu būna ir delfinariume", – tikino N.Puteikienė.

Atgal