Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Naujos triukšmo ribojimo taisyklės

 Mieste - naujos triukšmo taisyklės

Mieste - naujos triukšmo taisyklės nuotrauka, foto

Miesto Taryba patvirtino naująsias Triukšmo prevencijos viešosiose miesto vietose taisykles. Jose griežtai reglamentuojama, kaip, kur ir kada galima triukšmauti, o nepaklūstančiuosius bus galima bausti nemenkomis baudomis.

Nors Taryboje kilo daugybė ginčių ir diskusijų, galiausiai taisyklės buvo priimtos.

Naujose taisyklėse nurodoma, jog uždarose laisvalaikiui skirtose patalpose leisti muziką, groti muzikiniais instrumentais, skleisti garsinę informaciją, reklamą ir naudoti kitus triukšmo šaltinius galima, kai langai, durys ar kitos angos yra uždarytos, garsas nesklinda į kitas patalpas ar išorę ir neviršijami normose numatyti garso ribiniai dydžiai.

Miestiečius, ypač senamiesčio gyventojus, turėtų pradžiuginti ribojimai prekių pristatytojams. Krovos darbus vykdyti prekybos įmonėse ir įstaigose, kurios įsikūrusios arčiau kaip 300 metrų nuo gyvenamųjų namų, ligoninių, sanatorijų ir kitų gydymo įstaigų, galima nuo 7 val. iki 22 val., neviršijant galiojančioje Lietuvos higienos normoje nustatytų triukšmo ribinių dydžių ir netrikdant asmenų ramybės, poilsio ar darbo. Tokiu pačiu laiku taikomas draudimas užsiimti ir kita triukšmą keliančia veikla.

Apriboti ir pirotechnikos mėgėjai: ją bus galima naudoti ne arčiau kaip 75 m nuo gyvenamųjų pastatų dienos ir vakaro laiku (7-22 val.), išskyrus organizuojamus renginius, kuriems išduotas Savivaldybės leidimas.

Mažiau triukšmauti turės ir sportininkai: sporto aikštelėse, aikštynuose bei žaliosiose vejose, esančiuose arčiau kaip 50 metrų nuo gyvenamųjų bei visuomeninės paskirties poilsio pastatų, žaisti triukšmingus žaidimus (krepšinį, lauko tenisą, tinklinį, ledo rutulį ir kitus) leidžiama nuo 8 val. iki 22 val., išskyrus organizuojamas varžybas, čempionatus ar kitus renginius, kuriems išduotas Savivaldybės leidimas.

Kaip laikomasi naujųjų taisyklių, kontroliuoti galės tiek Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, tiek policija. Jas pažeidus gresia bauda nuo 80 iki 300 eurų, o pažeidimams pasikartojus - nuo 300 iki 600 eurų siekianti bauda.

Atgal