Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Naujienos

Menas keičia aplinką

 Klaipėdoje atsiras keturios meniškos perėjos

Klaipėdoje atsiras keturios meniškos perėjos nuotrauka, foto

Gal jau net rugsėjį klaipėdiečius nustebins keturios netradiciškai papuoštos, tiesiog „ištapytos“, perėjos. Jos atsiras įgyvendinant projektą „Ženk su kultūra“.

Miesto Savivaldybės administracijos darbuotojai su Klaipėdos - kultūros sostinės - meninio projekto „Ženk su kultūra“ įgyvendintojais, VšĮ „Klaipėdos šventės“ atstovais, aptarė vizualinių ir meninių sprendinių uostamiesčio gatvėse klausimus.

Meniškai išmargintomis perėjomis siekiama, kad jos taptų tarsi kelrodžiais į mieste vyksiančius kultūrinius renginius. Menininkai yra sumanę pėsčiųjų perėjas, vedančias kultūros įstaigų link, papuošti įvairiais akcentais arba tiesiog jas paryškinti. Projekte buvo numatyta išmarginti 5-10 perėjų.

„Kilo diskusijų, ar toks perėjų padabinimas nepažeis Kelių eismo taisyklių. Sutarėme, kad kiekvienas projektukas bus atskirai derinamas. Siekiamybė - kad piešinys maksimaliai atkreiptų visų eismo dalyvių dėmesį, bet jiems netrukdytų.

Kilus neaiškumams reikėtų žinoti, kad kelio ženklas vis dėlto turi viršenybę, o kokia spalva turi būti dažomas asfaltas eismo taisyklės nereguliuoja. Vadinamųjų zebrų būna ir raudonai baltų, ir juodai baltų, tarp brūkšnių būna įvairūs tarpai. Manau, jiems meninė išmonė tikrai nepakenks“, - sakė uostamiesčio vicemeras Artūras Šulcas ir pridūrė, kad tikimasi, jog pirmieji projektai pasirodys jau rugsėjo pradžioje.

Pirminius perėjų marginimo projektų eskizus teikė Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus ir Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos menininkai.

„Tai, ką aš mačiau, yra labai gražu ir įdomu. Tačiau menininkai dar turės atkreipti dėmesį į pastabas. Pagrindinis prašymas - meninė kompozicija neturi klaidinti eismo dalyvių„, - sakė vicemeras.

Pasak VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų koordinatorės Rūtos Steponavičienės, pirmadienį buvo patvirtinti keturi projektai. Ko gero, tiek jų ir bus įgyvendinta.

„Meninės perėjos įsikomponuos į esančias ir jų tikrai neišdarkys, išliks tie patys ženklai, tik bus nupiešti tam tikri piešiniai. Pavyzdžiui, prie Valstybinio muzikinio teatro perėja bus išmarginta natomis, prie Dramos teatro perėjos atsiras pėdos“, - pasakojo R. Steponavičienė.

Meninės taps šios perėjos: viena - einant nuo Biržos tilto į Muzikinį teatrą, kita - nuo Dramos teatro - pasukamojo tiltelio link, trečia - nuo Atgimimo aikštės einant Biržos tilto link, arčiau merijos, ketvirta - iš viešbučio „Amberton“ einant į „Viktorijos“ viešbutį.

Išmargintas perėjas ketinama palikti, kol jos nusidėvės, kol vaikščiodami žmonės jas nutrins. Tikimasi, kad žaismingos perėjos išliks iki kitų metų.

Pagal projektą tos perėjos turėtų būti „ištapytos“ iki gruodžio 31 dienos, tačiau, pasak R. Steponavičienės, tikimasi, kad tai bus padaryta gerokai anksčiau

Atgal