Fizinių veiklų mėnesinis kalendorius

Nemokamų sveikatinančių veiklų bus ir lapkritį

Norinčius laisvalaikį praleisti fiziškai aktyviai, specialistai kviečia jungtis prie tokių veiklų kaip kalanetika, zumba, šokių pamokos, mankštos su treniruočių volais, kamuoliukais ir elastinėmis juostomis, šiaurietiškojo ėjimo pamokų po atviru dangumi, stuburo stabilizavimo pratimų ir t.t. Ypatingas dėmesys skiriamas ir žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis bei cukriniu diabetu. Šios tikslinės grupės nariams taip pat siūloma dalyvauti  jiems skirtose mankštose su kineziterapeutu, išbandyti šiaurietiškąjį ėjimą ir kitas aktyvias veiklas.

Muzikos terapija ir socialinių įgūdžių lavinimas

Emocinę sveikatą siūloma puoselėti kartu su muzikos terapijos užsiėmimais, vyksiančiais kiekvieną antradienį 18.30 val. studijoje „Dabartis“.Teigiama, kad tai puiki priemonė atsipalaiduoti po kasdienių darbų ir bent trumpam pamiršti visus rūpesčius. Šiuose užsiėmimuose laukiami visi, kas mėgsta muziką. Taip pat siūloma išbandyti teatro mankštą suaugusiems, kuri vyks kiekvieną lapkričio sekmadienį 18 val. bei viešo kalbėjimo ir lyderystės klubo „Toastmasters Klaipėda“ užsiėmimus, kurių metu, kaip teigia organizatoriai, jaukioje ir saugioje aplinkoje bus mokomais susidraugauti su auditorijos baime, lavinami  viešojo kalbėjimo bei lyderystės įgūdžiai, treniruojami gebėjimai suteikti konstruktyvų grįžtamąjį ryšį. Taip lavinimai socialiniai įgūdžiai, plečiami ryšiai, patiriamos geros emocijos, sulaukiama paskatinimo ir palaikymo. Žmonės įgyja pasitikėjimo savimi, savitvardos, ugdomas sąmoningumas, sukuriama geresnė dvasinė būsena. Šie užsiėmimai vyks lapkričio 14 ir 28 d. 18.15 val. viešbutyje „Green Park Hotel“.

Jaunimui ir mamoms

Aikido, teatro meno užsiėmimai, muzikos kūrimo ir dainavimo dirbtuvės – visos šios veiklos orientuotos į tam tikrų jaunimo įgūdžių lavinimą.  Aikido užsiėmimai padės sustiprėti, išmokti gynybos principų ir įgyti pasitikėjimo savimi. Teatro meno užsiėmimuose lavinamas raiškus ir taisyklingas kalbėjimas, taip pat ugdomas pasitikėjimas savimi,  mokomasi įveikti scenos baimę, ugdomi savo kūno ir emocijų valdymo įgūdžiai, skatinamas laisvesnis bendravimas su kitais žmonėmis.

Lapkritį bus rengiamos ir mankštos nėščiosioms, mankštos su kūdikiais, įvairios paskaitos suteiks naudingų žinių tiek besilaukiančioms, tiek jau turinčioms vaikų šeimoms. Kiekvieną penktadienį 17.30 val. menų dirbtuvėse „Aš Čia“ vyks pojūčių mankšta šeimoms.

„Circle“ treniruotės

Teigiama, kad spalį pasirodžiusias „Circle“ treniruotes ir svorio kontrolės programą jau spėjo pamėgti daugybė žmonių, todėl ir lapkritį kviečiama išbandyti šias fizinio aktyvumo formas bei svorio metimo programą, kas dar nespėjo to padaryti. Šios treniruotės skirtos tiems, kam atsibodo įprasti užsiėmimai, norintiems pagerinti savo gyvenimo kokybę, mesti sau naują iššūkį. Šios treniruotės ugdo jėgą, greitį, ištvermę ir koordinaciją, padeda norintiems atsikratyti nereikalingų kilogramų, treniruojamos visos raumenų grupės. Svorio kontrolės treniruočių (lieknėjimo programos) metu dirba visos raumenų grupės, gerėja koordinacija, ištvermė, lankstumas, jėga. Siekiama, kad kūnas būtų prisitaikęs prie fizinio krūvio ir kasdienės veiklos. Didesnis nei vidutinis treniruočių intensyvumas padeda greičiau pasiekti norimų rezultatų per trumpesnį laiką. Treniruojantis nuolat, pagerėja kraujotaka ir medžiagų apykaita probleminėse kūno vietose, tokiu būdu kovojama su celiulitu. Anot organizatorių, šio treniruotės puikiai tinka įvairaus amžiaus žmonėms.

Suaugusiųjų  švietimo savaitė

Lapkričio 20 – 26 d. bus minima suaugusiųjų švietimo savaitė. Įvairios įstaigos ir organizacijos, prisidėdamos prie šios savaitės minėjimo, organizuos renginius, skirtus išmokti kažką naujo, susipažinti su įvairiomis naujomis veiklomis. Sveikatos biuras, prisidėdamas prie šios savaitės minėjimo, specialiai nemokamų veiklų kalendoriuje išskyrė skiltį su papildomomis veiklomis ir kviečia visus suaugusiuosius pasimokyti šiaurietiškojo ėjimo, kuris vyks biuro kiemelyje, bei išbandyti kitas veiklas.

 

 

 

Sveikata

 
 

Klaipėdiečiams – gausus nemokamų užsiėmimų derlius

Klaipėdiečiams – gausus nemokamų užsiėmimų derlius nuotrauka, foto

Pasibaigus vasarai, pats metas po atostogų daugiau pajudėti ir pasitikti rudens sezoną su gera nuotaika bei energija. Tam nebūtina paploninti piniginės. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras tradiciškai sudarė nemokamų veiklų kalendorių „Ir kūnui, ir sielai“.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras visą rugsėjį kviečia jungtis prie šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimų bei senjorams skirtų išvykų prie jūros ir kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. Tai labai naudinga sveikatai bei prieinama fizinė veikla kiekvienam. Šie užsiėmimai nereikalauja specialaus fizinio pasirengimo. Pasivaikščiojimų metu senjorai ne tik turės galimybę pasimankštinti, bet ir pasiklausyti trumpų paskaitėlių aktualiomis temomis gryname ore ar pasidalinti sveikų užkandžių receptais. O visi norintieji iš arčiau pažinti Klaipėdos miesto simbolius, aplankyti miesto istorines vietas bei aktyviai praleisti laisvalaikį yra kviečiami į pažintinę ekskursiją dviračiais „Klaipėda – sveikas miestas“ (rugsėjo 16 d.).

Senjorai ir toliau raginami pajudėti ir gerinti fizinę sveikatą lankant mankštas su gimnastikos kamuoliukais, kurių metu atliekami pratimai padės sustiprinti kūno raumenis. Taip pat siūlome išbandyti užsiėmimus su elastinėmis juostomis bei paminėti Tarptautinę Alzheimerio ligos dieną ir dalyvauti sveikatingumo mankštoje rugsėjo 21 d.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras pirmąjį rudens mėnesį kviečia mažuosius klaipėdiečius į plokščiapėdystės ir laikysenos korekcijos mankšteles, kurios padės koreguoti judesio, kūno padėties sutrikimus ir apskritai stiprinti vaiko organizmą. Rugsėjo mėnesį „Jogos studija jaunimui“ ir vėl kviečia jaunuosius klaipėdiečius (nuo 7 iki 11 m.) išmokti jogos pratimų hamake, o „Tina Dance“ kolektyvas kviečia vaikus puikiai praleisti laiką ir išbandyti šokių užsiėmimus. Taip pat rugsėjo mėnesį paaugliai gali išbandyti nemokamus performansų dirbtuvių ir kūrybinių teatro dirbtuvėlių užsiėmimus, kurių metu atliekami įvairūs pratimai stiprina kūną, balsą, ritmo, sensorinius, erdvės bei atmosferos pojūčius, padeda kontroliuoti emocijas, vystyti gebėjimą analizuoti, dirbti komandoje ir kt. Norintieji sustiprėti, įgauti pasitikėjimo savimi, atsikratyti antsvorio, apsiginti, kontroliuoti savo emocijas, mažinti stresą, gerinti sveikatą bei bendrą savijautą kviečiami į Rytų kovos menų centrą, kur organizuojami aikido užsiėmimai ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras siūlo ir visus kitus jau tradicija tapusius užsiėmimus. Vieni iš jų – įtraukiantys muzikos užsiėmimai, kuriuose grojama įvairiais instrumentais. Taip pat kviečia į pilateso bei raumenų tempimo užsiėmimus, Rytų sveikatingumo mankštas Girulių paplūdimyje, nemokamus stalo teniso užsiėmimus bei ragina išbandyti šiuolaikišką šokį porose – kizombą. O „Tina Dance“ kolektyvas ir vėl ragina išbandyti nemokamas pilateso ir bodyflex treniruotes. Kiti užsiėmimai skirti kūdikių laukiančioms klaipėdietėms, kurios kviečiamos atvykti į Visuomenės sveikatos biurą pasimankštinti bei pasisemti žinių, skirtų būsimiesiems tėveliams.

Daugiau informacijos apie paskaitas ir išsamų tvarkaraštį galima rasti www.sveikatosbiuras.lt bei „Facebook“ paskyroje „Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras“. Į visus nemokamus užsiėmimus būtina registruotis iš anksto telefonais (8 46) 23 40 67, 8 612 30 179. Registracija į tėvelių mokyklėlę ir nėščiųjų mankštas tel. 8 640 93 340.

 https://www.facebook.com/biuras 

 

 

 

 

nesvarbu, kad už lango ne tokia jau ir vasariška vasara, nes Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras paskelbė nemokamų veiklų kalendorių liepos mėnesiui!

Užsiėmimai senjorams:

Senjorų išvyka į pajūrį

Penktadieniais (rugpjūčio 5, 26 d.) 11:00 val.
I Melnragės paplūdimys (susitikimo vieta prie PC Maxima įėjimo)
Registracija tel. (8 46) 31 06 31, mob. 8 640 93341

Užsiėmimai darbingo amžiaus žmonėms:

 Mankšta su elastinėmis juostomis

Antradieniais (rugpjūčio 2, 9, 16, 23, 30 d.) 9:00 val.
Klaipėdos universiteto botanikos sodas, Kretingos g. 92
Registracija tel. (8 46) 31 07 92 , mob. 8 640 93343; Papildoma informacija el. p. 
alina@sveikatosbiuras.lt
Lietui lyjant užsiėmimai neįvyks! Rekomenduojama su savimi turėti kilimėlį arba rankšluostį.

Kalanetika

Trečiadieniais (rugpjūčio 3, 10, 17, 24 d.) 8:30 val.
Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro salė. Taikos pr. 76
Registracija tel. (8 46) 23 40 67, mob. 8 612 30179; Papildoma informacija el.paštu 
vaida@sveikatosbiuras.lt

Mankštos mamoms

Trečiadieniais (rugpjūčio 3, 10, 17, 24, 31 d.) 10:00 val.
Klaipėdos universiteto botanikos sodas, Kretingos g. 92
Registracija tel. (8 46) 31 07 92 , mob. 8 640 93343; Papildoma informacija el. p. 
alina@sveikatosbiuras.lt
Lietui lyjant užsiėmimai neįvyks! Rekomenduojama su savimi turėti kilimėlį arba rankšluostį.

Užsiėmimai neščiosioms

 Mankšta neščiosioms

Trečiadieniais (rugpjūčio 3, 10, 17, 24, 31 d.) 11:00val
Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro salė. Taikos pr. 76
Registracija ir paskaitų tvarkaraštis tel. 8 46311551; mob. 8 64093340; el. paštu 
iveta@sveikatosbiuras.lt

Užsiėmimai bendruomenei

Muzikos terapija „Afro būgnų ratas“
Antradieniais (rugpjūčio 2, 16, 30d.) 18:30 val.
Harmonizuojančios muzikos seansas „Garsų kalba“
Antradieniais (rugpjūčio 9, 23 d.) 18:30 val.
Dauboje prie Smiltynės nacionalinio parko Lankytojų centro (Smiltynės g. 11).
Registracija mob. 8 600 00370; el. p. 
pastas@grock.lt
Esant nepalankiam orui užsiėmimai vyks namelyje Smiltynės g.10

Šiaurietiškasis ėjimas

Pirmadieniais (rugpjūčio 1, 8, 22, 29 d.) 17:00 val.
Vasaros estrada (Klaipėdos tuberkuliozės ligoninės automobilių stovėjimo aikštelė)
Trečiadieniais (rugpjūčio 3, 17 d.) 17:00 val.
Automobilių stovėjimo aikštelė esanti šalia Prano Mašioto progimnazijos stadiono (Varpų g. 3)
Registracija tel. (8 46) 31 06 31, mob. 8 640 93341

Rytų sveikatingumo mankšta

Sekmadieniais (rugpjūčio 7, 14, 21, 28 d.) 8:00 val.
Girulių paplūdimys
Registracija ir tikslesnė informacija apie mankštos vietą tel. 8 62030242 (Daiva); 8 676 67687 (Artūras)

Meditacija prie jūros

Šeštadieniais (rugpjūčio 6, 13, 20, 27 d.) 8:30 val.
Girulių 2 paplūdimys
Registracija ir tikslesnė informacija apie užsiėmimo vietą tel. 8620 30242 (Daiva); 8 676 67687 (Artūras)
Užsiėmimai vyks tik esant geram orui (nelyjant, esant sausam orui), savo patogumui rekomenduojama turėti kilimėlį.

Kizomba

Antradieniais (rugpjūčio 2, 9, 16, 23, 30 d.) 19:00 val.
PC „Žemaitija“ (H.Manto g. 31, 3 a., šokių ir laisvalaikio centro „Rueda“ šokių salė)
Registracija tel. 861533921 arba 
dloreciukas@gmail.com
Svarbu: šokių uţsiėmimai vyksta poromis, todėl registracija vykdoma iš karto dviem asmenims.
Papildoma informacija el. p. 
vaida@sveikatosbiuras.lt

Salsa Rueda de Casino

Ketvirtadieniais ( rugpjūčio 4, 11, 18, 25 d.) 19:00 val.
PC „Ţemaitija“ (H.Manto g. 31, 3 a., šokių ir laisvalaikio centro „Rueda“ šokių salė)
Registracija tel. 861533921 arba 
dloreciukas@gmail.com
Svarbu: šokių užsiėmimai vyksta poromis, todėl registracija vykdoma iš karto dviem asmenims.
Papildoma informacija el. p. 
vaida@sveikatosbiuras.lt

Stalo tenisas

Antradieniais (rugpjūčio 2, 9, 16, 23, 30 d.) 15:30-16:30 val.
Ketvirtadieniais (rugpjūčio 4, 11, 18, 25 d.) 15:30-16:30 val.
Prekybos centro Arena, 2-ame aukšte
Platesnė informacija ir registracija tel. 8 640 93343;

Ekskursija dviračiais „Klaipėda-sveikas miestas“

Rugpjūčio 23 d.
Susitikimas prie burlaivio „Meridianas“
Platesnė informacija ir registracija tel. (8 46) 23 40 67, mob. 8 612 30179;
Papildoma informacija el. p. 
vaida@sveikatosbiuras.lt

 

 Rytas su sveikatos specialistais -  geros dienos pradžia

 

 

Karlskronos aikštėje  prie Danės krantinės vėl sugrįžo Interaktyvios bibliotekos palapinė. Kartu su  kultūros bei meno įstaigomis ir organizacijomis biblioteka sukūrė kultūrinę–edukacinę laisvalaikio zoną po atviru dangumi MAŽIEMS IR DIDELIEMS.

 Kiekvieną rytą nuo  07- 11 d. iki 07- 14 d.11 val. klaipėdiečių ir miesto svečių laukė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai su rytine  mankšta.  Vos  keli pratimai  ryte gali pagerinti gyvenimo kokybę.  Rytinės mankštos tikslas nėra suprakaituoti, ji turėtų būti rami. Ja siekiama išjudinti raumenis, palankstyti sąnarius, pagreitinti kraujotaką ir pradėti dieną žvaliai.

Atminkite: net rytinė mankšta gali duoti puikių rezultatų! 

Pasimankštinus sveikatos specialistai norintiems  atliko kūno sudėties analizę.
Svarstyklės ir kūno sudėties analizatorius - tai modernus prietaisas, galintis suskaičiuoti KMI, kūno riebalų, kūno skysčių kiekį, skeletinių raumenų masę.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai džiaugiasi senamiestyje atgimusia Karlskronos aikšte.